زوج درمانی

وقتی در رابطه ای هستید که برایتان اهمیت دارد، مسلما می خواهید این پیوند را حفظ کنید. طبیعتا در این مسیر برآمدگی هایی نیز رخ خواهد داد. اما هرچه بیشتر با شریک زندگی خود ارتباط برقرار کنید، شانس موفقیت و رابطه طولانی مدت بیشتر است. اگر در برقراری ارتباط با شریک زندگی خود مشکلی دارید، بهترین اقدامی که می توانید انجام دهید پیدا کردن یک درمانگر زوج درمانی است که تجربه کار با زوجین دارد.

لازم است بدانید که بین مشاوره فردی، مشاوره خانواده و مشاوره زوجین تفاوت های زیادی وجود دارد. زمانی که شما به مشاوره فردی می روید، روی مشکلات شخصی شما کار خواهد شد و این درمان به طور مستقیم تاثیری بر روی روابط شما نخواهد داشت. اگر رابطه بین شما و همسرتان دچار تنزل شده، نادیده گرفتن آن می تواند رابطه تان را به چالش بکشد. به همین دلیل پیدا کردن یک مشاور قابل اعتماد می تواند به شما کمک کند که روابطتان را احیا کنید. سرکوب کردن مشکلات کوچک و یا بزرگ در یک رابطه عاشقانه منجر به نارضایتی، عصبانیت و در نهایت فروپاشی می شود.

زوج درمانی چیست؟

با به وجود آمدن مشکلات در روابط عاشقانه، فاصله های زیادی در بین زوجین ایجاد می شود. یک زوج درمانگر می تواند می تواند در حل مشکلات کمک شایانی باشد. یکی از مشکلات متداول زوجین، عدم صمیمیت جسمی است که باعث از بین رفتن رابطه می شود. یک مشاور ازدواج به زوجین کمک می کند تا منشا عدم صمیمیت را کشف کنند. گاهی هم علت ایجاد شکاف در یک رابطه مشکلات روانی است که با جلسات مشاوره می توانید به آن پی ببرید.

زوج درمانی
زوج درمانی

جلسات مشاوره زوجین چگونه است؟

یکی از دلایلی که زوجین از رفتن به مشاوره طفره می روند، این است که نمی دانند در جلسه مشاوره چه اتفاقی خواهد افتاد. برای اطمینان می توانید یک جلسه آزمایشی با یک زوج درمانگر داشته باشید تا کاملا با کیفیت مشاوره آشنا شوید. حتما هم لازم نیست با آن درمانگر ادامه دهید، می توانید در صورت عدم رضایت مشاور خود را عوض کنید. شرط انتخاب مشاور، احساس راحتی هر دو نفر با اوست که تضمینی برای استفاده حداکثر از درمان می باشد.

یکی از روش هایی که زوج درمانگر ممکن است استفاده کنید، تکنیک روانشناسی مثبت است. روانشناسی مثبت بر نقاط قوت افراد تمرکز میکند. زمانی که نقاط قوت برجشته می شود، باعث می شود شریک زندگیتان بهتر و بیشتر آنها را ببیند. این کار همچنین باعث رشد شخصی خواهد شد. از اهداف مشاوره زوجین و مشاوره فردی تقویت بینش عاطفی افراد است.

پیدا کردن زوج درمانگر مناسب چقدر اهمیت دارد؟

انواع مختلفی از مشاوره روابط وجود دارد. بعضی از افراد درگیر خانواده درمانی هستند و برخی دیگر به دنبال مشاوره ازدواج هستند. این امر به نیازهای فردی شما بستگی دارد که چه درمانی را می خواهید جستجو کنید.

به طور کلی، در مشاوره زوجین بر روی مشکلات زناشویی تمرکز دارد. نکته مهمی که باید قبل از هر چیزی در نظر بگیرید اینست که هم شما و هم شریک زندگیتان نسبت به درمانگر احساس راحتی داشته باشید، مخصوصا در مورد مسائل دشوار.

مزایای زوج درمانی

از آنجا که نمی دانید که مشاوره زوجین تصمیم درستی برای شما و شریک زندگی تان است، مزایای مشاوره در رابطه را در ادامه ذکر کرده ایم.

مهارت های ارتباطی را بهبود می بخشد

احتمالا بارها و بارها شنیده اید که ارتباط خوب، کلید ازدواج شاد است. اما ارتباط خوب چیست؟ و چگونه می دانید که آیا این کار را به درستی انجام می دهید؟ زوج درمانگر در مهارت های ارتباطی به طور حرفه ای آموزش دیده اند که به جلوگیری از استدلال کمک می کند.

ارتباطتان را دوباره احیا می کند

گاهی اوقات یک مهمانی به شما و شریکتان کمک خواهد کرد که به خاطر بیاورید، چرا با هم هستید. اغلب افراد در یک رابطه بلند مدت شکاف های زیادی را ایجاد کرده‌اندمشاور به رابطه شما با یک دیدگاه جدید نگاه خواهد کرد تا به شما کمک کند آن رابطه را دوباره احیا کنید.

در اهداف و تعهدات تان میانجی گری خواهد کرد

روابط طولانی مدت، از جمله ازدواج، بر اساس اهداف و تعهدات مشترک بنا شده است. اما گاهی اوقات اهداف هر شریک با گذشت زمان تغییر می کند. هنگامی که این اتفاق می افتد، ممکن است شما نیاز به یک سوم شخص داشته باشید و دوباره در مورد اهداف و تعهدات خود مذاکره می کنند.

از ایجاد نارضایتی جلوگیری می کند

یکی از بهترین راه های استفاده از جلسات مشاوره این است که قبل از اینکه شما و شریک زندگی خود دیواری از نارضایتی بسازید، با پزشک درمانی صحبت کنید. بهترین زمان برای درخواست کمک، ظهور اولین علایم مشکلات است. درست همانطور که مراقبت های بهداشتی پیشگیرانه شما را از بروز مشکلات جدی در سلامت جسمانی نجات می دهد، پیشگیری به وسیله جلسات مشاوره نیز از بروز مشکلات جدی در رابطه جلوگیری می کند.

خواهید آموخت که چگونه بدون درگیری با هم کنار بیایید

در هر رابطه ای درگیری وجود دارد. این بخشی از انسان بودن است. اما بهم خوردن رابطه لزوما نتیجه درگیری نیست. بهترین رابطه آن است که در آن هرکدام از شما بدون بی احترامی به یکدیگر، با هم صادق باشید.

بعضی اوقات، یک رابطه به حمایت خارج نیاز دارد و اشکالی ندارد که شما و همسرتان با مراجعه به یک زوج درمانگر حرفه ای، در رابطه خود سرمایه گذاری کنید.

مشاوره زوج درمانی
مشاوره زوجین

هزینه زوج درمانی چقدر است؟

قبل از اینکه به این فکر کنید که آیا مشاوره زوجین ارزش هزینه کردن دارد یا خیر، از خود بپرسید که رابطه تان چقدر ارزش دارد. چقدر می توانید برای نجات دادن آن اقدام کنید؟ هنگامی که چشم انداز جلسات مشاوره را نگاه کنید، ممکن است دریابید که این هزینه به اندازه چیزهایی که به دست می آورید ناچیز است.

مطمئنا مشاوره هزینه دارد، اما شما می خواهید از کسی که در روابط زوجین و حل اختلافات زناشویی آموزش دیده است، کمک بگیرید. خوب فکر کنید اگر به جای رفتن به مشاوره و حفظ رابطه، قصد اتمام رابطه را داشته باشید، هزینه وکیل و روند طلاق خیلی بیشتر خواهد بود.

گروه مشاوره نیک همراه با زوج درمانی بصورت مشاوره های حضوری، آنلاین و تلفنی نقش موثری در بهبود روابط زوجین و حل اختلافات زناشویی می باشد.

021-28424894

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن

Privacy & Cookies Policy