مردی که شما را دوست ندارد چه رفتارهایی دارد؟

ویژگی های مردی که دیگر به شما علاقه ندارد

0 ۱۱,۸۴۳

گاهی اوقات به درستی نمی توانید تشخیص دهید مردی که در زندگیتان هست شما را واقعا دوست دارد یا تنها در حال تظاهر کردن است. اینکه از شما می خواهد او را تنها بگذارید و یا اخلاقش با شما تغییر کرده می تواند علایمی برای علاقه نداشتن به شما باشد ولی کافی نیست. افراد با توجه به مشکلات گاهی بدخلق می شوند. اما ادامه یافتن این رفتارها می تواند هشداری برای رابطه تان است. در این مقاله با ویژگی های مردی که شما را دوست ندارد آشنا خواهید شد.

ویژگی های مردی که شما را دوست ندارد

عشق یکطرفه بسیار آزار دهنده است. عدم صداقت در عشق می تواند آسیب های روحی زیادی به افراد وارد کند. اما اگر در ابتدای رابطه تشخیص دهید که طرف مقابلتان در حال نقش بازی کردن است، می توانید از صدماتی که ممکن است در آینده به شما لطمه بزند، جلوگیری کنید. در ادامه نشانه های مردی که دیگر شما را نمی خواهد را خواهید شناخت.

مردی که شما را دوست ندارد
مردی که شما را دوست ندارد

از شما می خواهد او را تنها بگذارید

این درخواست به طور کلی چیز بدی است. ولی اگر مدام مردان متاهل از همسرشان تقاضای استقلال موقت داشته باشند، نشان از بحران در زندگی است. واقعیت این است که اگر مردی به شما بگوید که می خواهد زمان های زیادی  را به دور از شما باشد و برای آن استدلال بیاورد، بدان معناست که رابطه تان در نقطه شکست قرار دارد. او یک ویژگی نامطلوب در شما دیده است و می خواهد از آن دوری کند.

او شما را با دختران دیگر مقایسه می کند

یک مرد هرگز نباید به یک زن بگوید که رفتار، احساسات و یا جذابیتش از زنان دیگر کمتر است. کوچکترین مقایسه بین شما و هر دختر دیگری یک هشدار است. مقایسه رفتار، نگاه و یا هر جنبه دیگری از شخصیت شما با یک زن دیگر نشان می دهد که یک خشم عمیق ریشه دارد و این باعث احساس ناامیدی است. در اینجا چند نمونه از واژه های بی رحمانه ی یک مرد را ذکر کرده ایم که نشان از عدم علاقه به شماست:

 • چرا نمی توانی مثل او لباس بپوشی؟
 • او وقتی که صحبت می کند پر از اعتماد به نفس است، چرا مثل او نیستی؟
 • از طرز لباس پوشیدن او یاد بگیر.
 • چرا نمی توانی مثل دوست دختر قبلی من باشی؟ او همیشه پر از آرامش بود.

اگر او شما را با دختران دیگر مقایسه کرد، به او بفهمانید که این کار او را دوست ندارید. از او بپرسید که آیا دوست دارد او را با مردان دیگر مقایسه کنید؟ اگر با گوشزد کردن شما او همچنان ادامه داد، این کاملا نشان از بی علاقگی او به شماست و نباید آن رابطه را ادامه دهید. مردی که دوستتان دارد، شما را با هیچکس مقایسه نخواهد کرد.

او اشتیاق خود را به رابطه جنسی با شما از دست داده است

وقتی مردی علاقه اش را از دست می دهد، این حس در آغوش، بوسه ها و خنده هایش بازتاب می یابد. تمایل به داشتن رابطه جسمی از نشانه های علاقه است. اگر او از بودن در کنار شما فراری باشد، دلیل بر دوست نداشتن شماست. البته این نکته را هم گوشزد کنم که ممکن است مردی که در کنار شماست، تنها برای رابطه جنسی در کنار شما باشد و شما تنها با نوع رفتار او در حین رابطه جنسی می توانید متوجه شوید که او شما را دوست دارد یا خیر. البته اگر شما قبل از این رابطه جنسی نداشته اید، فرصت دانستن آن را نخواهید داشت.

ارتباط تلفنی خود را کاهش می دهد

یکی از اولین چیزهایی که نشان می دهد مردی احساسات خود را نسبت به شما از دست داده است، زمانی است که ارتباط تلفنی خود را کاهش دهد و یا متوقف کند. این نشانه ای است که خیلی زود متوجه آن خواهید شد. اگر به او پیام دهید زمان زیادی طول می کشد که به شما پاسخ دهد و هر بار بهانه ای برای دیر جواب دادن به شما دارد. در این زمان باید متوجه شوید که او دیگر اشتیاقی به شما ندارد.

او بیشتر مواقع با دوستانش وقت می گذراند

مشکلات روزمره، دعواها و جرو بحث ها اغلب باعث ایجاد فاصله بین زوجین می شود. اما این فاصله معمولا موقت است و پس از مدتی از بین خواهد رفت. اما اگر مردی زمان زیادی را به دوستانش اختصاص داد و یا به طور عمدی از بودن با شما اجتناب کرد، این نشانه ای از کاهش عشق و علاقه او به شماست.

او در رابطه بسیار خودخواه است

وقتی که علاقه یک مرد نسبت به شما کاهش یابد، رفتارش بسیار خودخواهانه خواهد شد. در زیر برخی از علائم خودخواهی در رابطه را ذکر کرده ایم که باید مراقب آنها باشید.

 • او در رختخواب بسیار خودخواه است و تنها به خودش فکر می کند.
 • تمام کارهای روزانه اش صرف ، کار و دوستانش و مطالعه و علایق خودش می شود.
 • در مورد کارهایی که قصد دارد انجام دهد، نظر شما را نمی پرسد.
 • حتی وقتی مخالفت شما را در انجام کاری ببیند، آن را متوقف نخواهد کرد.
مردی که شما را دوست ندارد
مردی که شما را دوست ندارد

دوستت دارم هایش متوقف می شود

وقتی رابطه ای تازه شروع می شود، دختر و پسر کلمات عاشقانه و دوستت دارم های زیادی را رد و بدل می کنند. اگر رابطه تان مدت طولانی به همین روال پیش رود، هیچ دلیلی وجود ندارد که گفتگوهای عاشقانه کاهش یابد. اگر مردی به طور ناگهانی رفتار و گفتارش با شما عوض شود و دیگر جملات محبت آمیز به شما نگوید، مطمئنا احساسش نسبت به شما تغییر کرده است.

حتی اگر خیلی ناراحت باشید، متوجه نخواهد شد

مردی که عاشق شماست، هر وقت که ناراحت و غمگین باشید، سریعا متوجه خواهد شد و سعی خواهد کرد که روحیه شما را تغییر داده و لبخند را بر چهره شما بیاورد. اگر ناراحت بودید ولی مرد زندگیتان متوجه نشد و یا اگر هم متوجه شد کاری برای تغییر روحیه شما انجام نداد، بدانید که علاقه ای به شما ندارد.

عشق و علاقه ای در او دیده نمی شود

اگر مردی به شما علاقه داشته باشد، از رفتار او کاملا متوجه خواهید شد. اگر فکر می کنید که او دیگر شما را دوست ندارد مدام از خودتان سوال نکنید، به دنبال نشانه هایی از بی علاقگی در رفتارش باشید. در زیر به چند رفتاری که نشانه رابطه سالم و عاشقانه است، اشاره کرده ایم.

 • هنگامی که لباس جدیدی می پوشید، زود متوجه می شود و شما را تحسین می کند.
 • غیر منتظره و در موقعیت های مختلف به شما می گوید که چقدر زیبا هستید.
 • هنگامی که تنها هستید، به چشم هایتان نگاه می کند.
 • شما احساس سکسی بودن دارید، زیرا او همواره از جذابیت شما تعریف می کند.

دیدن این رفتارها دلگرمی شما را بیشتر خواهد کرد. البته انتظار نمی رود که او همیشه به همین صورت عمل کند. ممکن است بعضی روزها مشکلات باعث شود که خلقش بد باشد.

به بهانه های مختلف عصبانی می شود

افراد به دلایل مختلف از جمله داشتن یک روز کاری سخت و یا مشکلات خانوادگی ممکن است رفتارشان تغییر کند. اما اگر در بیشتر مواقع بدون هیچ دلیل مهمی رفتار تندی با شما دارد و سعی می کند به بهانه های مختلف دعوا کند، در حال نشان دادن اینست که هیچ علاقه ای به شما ندارد.

اگر برای تصمیم گیری در مورد رابطه تان مردد هستید، توصیه می کنم که حتما با یک مشاوره خانواده صحبت کیند. گاهی با تغییراتی در نوع رابطه ممکن است رابطه تمام شده را دوباره شروع کنید.

گروه مشاوره ازدواج و خانواده نیک همراه با مشاوره های حضوری، آنلاین و تلفنی گام موثری در بهبود روابط و حل اختلافات بین زوجین دارد.

021-28424894

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن

Privacy & Cookies Policy