رابطه از راه دور

مشکلات رابطه راه دور و راه های رهایی از آنها

0 ۱,۴۱۸

یک رابطه از راه دور بین  زوج هایی است که به دلایلی مانند انتخاب شغل، تحصیلات یا فراخوان وظیفه (مانند ارتش) از نظر جسمی یا جغرافیایی از هم جدا شده اند. آنها با هم اما از هم جدا هستند. احساسات در یک رابطه راه دور، شدید، با درد و عشق است. زوجین در یک رابطه از راه دور همچون دیگر زوجها، فراز و نشیب هایی را طی می کنند. اما با عشق و اعتماد می توانند رابطه را محکم کنند حتی وقتی از هم جدا باشند. در این پست در مورد روابط راه دور، مشکلی که ممکن است در زندگی زناشویی با آن روبرو شوید، و روش هایی برای دور زدن مشکلات بیشتر گفته ایم.

آیا رابطه از راه دور می تواند نتیجه بخش باشد؟

بله، یک رابطه راه دور می تواند خوب باشد، مشروط بر اینکه زوجین تلاش آگاهانه ای برای انجام آن داشته باشند.

 • از خود بپرسید که چرا می خواهید در این رابطه باشید. دلیل این امر باید برای شما روشن باشد.
 • زوجین باید دلایل جدا شدن را درک کنند و بپذیرند. همسر شما می تواند به دلایل واقعی از شما دور باشد – تحصیلات عالی، شغل بهتر و … .
 • به جای اینکه تنها در خانه بماند، سعی کنید وقتی شریک زندگی تان نیست، مشغول کار شوید. می توانید تحصیلات، شغل یا سرگرمی خود را دنبال کنید.
 • با حضور در فعالیت های اجتماعی، ملاقات با دوستان، رفتن نزد خانواده و سرکار رفتن، با تنهایی مبارزه کنید.
 • اجازه ندهید که روابط شما روال خسته کننده ای بگیرد. با داشتن حرف های عاشقانه و همچنین طنزگونه رابطه را زنده نگه دارید. پیام های عاشقانه یا تصاویر را ادامه دهید. هر کاری که می کنید ، در ارتباط باشید و عاشق باشید.

جنبه های مثبت روابط از راه دور

برای حفظ یک رابطه راه دور باید کار سختی انجام دهید. تلاش و کوشش و تلاش شما می تواند در دراز مدت سودهای بزرگی را به بار آورد. در اینجا چگونگی افزایش فاصله می تواند رابطه شما را نشان دهد:

دوری باعث می شود قلب دلسوز شود:

ممکن است کلیشه ای به نظر برسد، اما دوری می تواند باعث شود بیشتر همسرتان را دوست داشته باشید. هنگامی که از هم فاصله دارید، حتی یک متن ساده در اواخر شب از همسرتان می تواند به شما عشق دهد.

ارتباط قوی تر می شود:

بقای رابطه فقط به ارتباط بستگی دارد. اگر بتوانید احساسات خود را با تمام صداقت منتقل کنید، می توانید رابطه خود را تقویت کنید.

شما می توانید بهترین ها را داشته باشید:

چند وقت است که آرزو می کنید آنچه را که دوست دارید انجام دهید، اما مجبور به سازش هستید زیرا مجبور شده اید منافع شریک زندگی خود را تطبیق دهید؟ خوب، اکنون زمان مناسبی برای تماشای آن برنامه تلویزیونی بدون هیچ گونه فریاد زدن در پس زمینه است، بدون نیاز به پخت و پز روی مبل تختخواب لم دهید و بدون عجله خرید کنید. و هنگامی که شریک زندگی تان نزدتان است، می توانید زمان شگفت انگیزی را با آنها سپری کنید.

به یک زن و شوهر عالی تبدیل می شوید:

وقتی تنها هستیدهمه کارهایتان را به تنهایی انجام می دهید. زندگی به تنهایی شما را مستحکم و مستقل می کند. و این دقیقاً همان کاری است که برای یک رابطه طولانی نیاز دارید.

اما همه روابط از راه دور نمی توانند خوب جواب دهند، به دلیل مشکلات رایجی که زوج ها در رفع آن کوتاهی می کنند

مشکلات رابطه از راه دور

با فاصله، مشکلاتی وجود دارد که می توانند رابطه شما را آزمایش کنند. وقتی این مشکلات را دارید، برقراری رابطه می تواند چالش برانگیز باشد.

عدم اعتماد:

بدون اعتماد، رابطه شکست می خورد. شما مدام در فکرید که آیا شریک زندگی تان صادق، وفادار و متعهد به شماست. و وقتی از هم دور هستید، هیچ راهی برای فهمیدن این مسئله وجود ندارد.

سوء تفاهم ها:

مسائل ساده می توانند به نزاع های اساسی دامن بزنند. به عنوان مثال، هنگامی که تماسهای شما فوراً پاسخ داده نشود، ممکن است مشکوک شوید یا احساس می کنید که نادیده گرفته می شوید، در حالی که واقعیت می تواند چیزی متفاوت باشد. سوء تفاهمات به راحتی در روابط ایجاد می شود، زیرا ارتباط از طریق تلفن و تماس های ویدیویی با صحبت حضوری تفاوت دارد.

عدم پشتیبانی فیزیکی:

می دانید که در صورت نیاز به همسرتان او همیشه وجود دارد. اما وقتی به شانه اش نیاز دارید که گریه کنید، یک دست برای نگه داشتن یا آغوش گرفتن برای آرامش و دوست داشتن شما، عدم حضورش دردناک و ناامیدکننده خواهد بود. این ممکن است در بعضی موارد زوجین را به دنبال شخصی که نزدیک تر و در دسترس است، ببرد.

حسادت و ناامنی:

اگر همسرتان برای رفع تنهایی با دوستانش وقت بگذراند، ممکن است حسادت کنید. البته این حسادت تا حدی توجیه می شود زیرا شما شریک زندگی خود را از دست می دهید و قادر به گذراندن اوقات با او نیستید، در حالی که دیگران می توانند. و گاهی اوقات ترس از خیانت کردن شریک زندگیتان ایجاد می شود. و این ترس رفته رفته به نا امنی تبدیل می شود.

دعوا منجر به تلخی می شود:

دعوا بخشی از هر رابطه ای است. اما در رابطه های از راه دور، این نیاز مداوم برای توجیه اقدامات خود و اثبات خود، درست پس از هر مبارزه است. این می تواند تلخی خاصی در زوجین ایجاد کند.

زندگی جنسی؟ کجاست؟

شما به خاطر صمیمیت بدنی با شریک زندگی خود اشتیاق دارید. ممکن است لزوماً به رابطه جنسی فکر نکنید. فقط بخواهید او را بغل کنید، اما او نیست. این نیاز به صمیمیت جسمی و عدم وجود آن می تواند منجر به ناامیدی شود.

ترس از خیانت:

همانطور که قبلاً گفته شد، عدم صمیمیت جسمی می تواند شرکا را به دنبال یک رابطه عاطفی یا جسمی خارج از رابطه خود بداند.

خاتمه گفتگوها:

در صورت عدم مکالمه های پر جنب و جوش، تکراری شدن آن آسان است. اگر تمام کاری که انجام می دهید اینست که به یکدیگر راجع به کارهای روزمره خود از طریق تلفن اطلاع دهید، مکالمات فاقد درخشش بوده و در نهایت پراکنده می شوند.

ابهام درباره آینده:

ابهام دائمی در وضعیت روابط شما وجود دارد. عدم اطمینان در روابط شما باعث بی مهری می شود و مناطق دیگر زندگی شما را نیز تحت تأثیر قرار می دهد.

از هم جدا شوید:

هنگامی که زوجین به زندگی جداگانه عادت کردند، این روال آنها می شود و ممکن است به تدریج شکاف در روابط را افزایش دهد.

غفلت از روابط دیگر:

در بعضی موارد، ممکن است آنقدر در مورد شریک زندگی خود وسواس داشته باشید که سایر روابط را هم نادیده بگیرید. ممکن است از دوستان، فرزندان و خانواده خود غافل شوید.

اضطراب در رابطه:

اضطراب در رابطه در مورد چندین عامل مانند عبور کردن همسرتان از مرزها، خیانت، عدم امکان دیدن منظم و غیره وجود دارد.

افسردگی:

روابط راه دور سرگرم کننده نیست. فقدان همیشگی شریک زندگی شما می تواند باعث افسردگی شود و شما را به ورطه ای سوق دهد، از جایی که بازگشت ممکن است دشوار باشد.

تنهایی:

شما از مهمترین فرد زندگیتان دور هستید، با کسی که می خواهید موفقیت ها، ترس ها یا شادی خود را به اشتراک بگذارید. وقتی می بینید زوج های دیگر از گرمای یکدیگر لذت می برند، احساس تنهایی می کنید.

هزینه برای حفظ رابطه:

از نظر مالی هم رابطه سنگین می شود. خواه برای دیدار باشد یا تعطیلات و هدیه دادن، همه اینها می توانند گران باشند و بالاتر از بودجه شما باشند.

رابطه از راه دور
رابطه از راه دور

یک رابطه از راه دور می تواند عذاب آور باشد. فقط نمی توانید احساسات خود را پنهان کرده و آنها را نادیده بگیرید. خوابیدن به تنهایی روی تختخواب ممکن است فقط به شبهای بی خوابی منجر شود و باعث شود به این فکر کیند که این دردها ارزش آن را دارد یا خیر.

ممکن است گاهی اوقات از روابط دور خود متنفر باشید. اما شما هنوز هم دوست دارید و به یکدیگر اعتماد دارید. این بدان معنی است که این نوع رابطه ها دارای یک طرف روشن نیز هستند.

گرچه برای یک رابطه طولانی مساعدت های زیادی وجود دارد، اما زنده ماندن در چنین رابطه ای می تواند برای بعضی از افراد مبارزاتی باشد. اما اگر عاشق شریک زندگی خود هستید و می خواهید رابطه خوبی داشته باشید، باید بدانید که چگونه باید شرایط سخت را مدیریت کنید.

حفظ رابطه از راه دور چگونه امکان پذیر است؟

عمل گرا و قدرتمند بودن می تواند به شما در مقابله با چالش ها و از فاصله دور ماندن کمک کند.

1. سریع قضاوت نکنید

وقتی از یکدیگر دور هستید، ارتباطات همیشه کامل نیست و می تواند جایی برای سوء تفاهم ها باقی بگذارد. ممکن است وقتی با او در ارتباط نباشید بی تاب شوید و مدام فکر و خیال کنید. نکته مهم این است که صبور باشید و از عکس العمل و قضاوت در مورد عملکرد شریک زندگی تان خودداری کنید. در غیر این صورت، مدتی طول نمی کشد که رابطه شما به دلیل فرضیات و قضاوتهای نادرست خراب می شود.

2. اجازه ندهید که حسادت وارد رابطه شود

عدم امنیت یکی از عواملی است که می تواند به یک رابطه طولانی مدت پایان دهد. ممکن است از اینکه شریک زندگیتان با دیگران وقت زیادی می گذراند، حسادت کنید، حتی اگر دلایلش قابل توجیه باشد. سعی کنید او را درک کنید و ناامنی های خود را کنترل کنید. در غیر اینصورت، احساس ناراحتی و حسادت می تواند مشکلاتی را برای روابط شما ایجاد کند. اعتماد کردن در شرایط آسیب پذیر می تواند به موفقیت در روابط شما کمک کند.

3. برای ایجاد رابطه مناسب تلاش کنید

تلاش کنید تا امور را شفاف نگه دارید، پیوند خود را تقویت کنید. لازم نیست زیاد گپ بزنید یا زیاد با او تماس بگیرید. اما به او بگویید که هر زمان که فرصتی پیدا کنید، دوست دارید با او در ارتباط باشید. این همچنین می تواند به شما کمک کند اختلافات خرد و دعوا را کنار بگذارید.

4- هنگامی که شک دارید، شریک زندگی خود را ببینید

وقتی احساس غم، عصبانیت، اضطراب و تنهایی می کنید احساسات مختلفی را پشت سر خواهید گذاشت. به جای ابراز تاسف از این احساسات، برای دیدن همسرتان برنامه ریزی کنید. این ممکن است یک برنامه پرهزینه باشد، اما ارزش آن را دارد که شما و معشوق خود بعد از مدت طولانی در کنار یکدیگر قرار بگیرید. هر اندازه عصبانیت یا غم و اندوهی را که تجربه کرده اید، لحظه ای که در کنار هم هستید ناپدید می شود.

اگر نکات فوق کمکی نمی کنند، نگران نباشید. بهترین گزینه بعدی می تواند استراحت دادن به رابطه باشد.

نجات رابطه راه دور

وقتی نتوانید مشکلات خود را برطرف کنید، استراحت داده به رابطه می تواند به شما کمک کند. با این کار وقت برای فکر کردن و ارزیابی گذشته، حال و آینده خود در کنار شریک زندگی تان دارید. استراحت به معنای قطع شدن رابطه نیست. این بدان معنی است که بیش از حد معمول از یکدیگر دور بمانید، و تا زمانی که هر دو آماده نباشید، ارتباط برقرار نکنید.

قطع رابطه می تواند به شما کمک کند تا به یک جواب روشن برسید. گفته می شود، وقتی بیش از حد عصبانی یا افسرده هستید ، بهترین حالت ممکن، بهترین فکر نیست، زیرا این احساسات می توانند تصمیم شما را مختل کنند.

اگر به فکر استراحت رابطه هستید، ابتدا با شریک زندگی خود صحبت کنید. اگر شریک زندگی شما فکر می کند که مسئله با صحبت کردن می تواند حل شود، به او فرصت دهید. اگر او هم با تصمیم شما موافقت کرد، برای مدتی با هم رابطه نگیرید.

بعضی اوقات، چالش ها و مشکلات می تواند شما را مجبور به پایان روابط کند. اگر تصمیم شما هم همین است، قبل از تصمیم گیری به اندازه کافی فکر کنید. عجله نکنید.

چگونه از یک رابطه از راه دور جدا شویم؟

جدا شدن کار آسانی نیست. اما زمانی که هیچ شادی در رابطه وجود نداشته باشد، ممکن است بهترین کار باشد. اگر در مورد پایان دادن به پایان دادن به رابطه خود به نتیجه رسیده اید، در اینجا چند نکته وجود دارد که ممکن است کار را آسان کنید.

 • سعی کنید به صورت حضوری به رابطه خاتمه دهید. اگر فاصله تان کوتاه است، پس از دیدن او این موضوع را مطرح کنید. در غیر این صورت، یک تماس ویدیویی یا مکالمه تلفنی را انتخاب کنید. ایمیل، متن یا پیام راهی ایده آل برای جدایی نیست.
 • زمان مناسب را برای جدایی پیدا کنید. عجله نکنید زمان مناسب را انتخاب کنید که هر دوی شما آزاد بوده و مشغول چیزهای دیگر نباشید.
  به او بگویید که می خواهید در مورد چیز مهمی صحبت کنید. وقتی شریک زندگی تان از تصمیم شما آگاه نیست، صحبت کردن لازم است.
 • هنگام استفاده از کلمات خود مراقب باشید. شریک زندگی خود را سرزنش نکنید و از کلمات خشن استفاده نکنید.
 • سعی کنید صبور باشید. اگر او منتظر شنیدن این خبر نیست، می تواند عصبانی یا ناراحت شود و فوراً قبول نکنند. بنابراین، شما باید آرام و صبور باشید تا به او اجازه دهید تا اخبار را پردازش کرده و آن را در زمان خود بپذیرند.

یک رابطه طولانی مدت ممکن است با دیگر روابط عاشقانه متفاوت باشد، اما عشقی که دو نفر در آن به اشتراک می گذارند، یکسان است. البته، وقتی زوجین نمی توانند به اندازه آنچه می خواهند در کنار هم باشند، حفظ رابطه کار ساده ای نیست. اما نکته این است که اگر هر دو نفر دست یکدیگر را بگیرند، تلاش نتیجه بخش خواهد بود.

گروه مشاوره ازدواج با مشاوره های آنلاین، حضوری و تلفنی نقش بسیار موثری در بهبود روابط زوجن و حل اختلافات زناشویی بر عهده دارد.

021-28424894

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن

Privacy & Cookies Policy