اشتباهات زنان در رابطه

اشتباهات زنان در رابطه زناشویی

0 ۲,۰۹۵

در حالی که زن و شوهر هر دو مسئولیت هایی در زندگی دارند، اما گاهی از وظایف خود غافل شده و با غفلت زندگی مشترک خود را به نابودی می کشند. در زیر اشتباهات زنان در رابطه را لیست کرده ایم که می تواند یک ازدواج را به طور کامل نابود کند. هنگامی که زنان رفتارهای زیر را انجام دهند، می تواند یک محیط خصمانه ایجاد کند، جایی که هیچ کس احساس امنیت و راحتی نمی کند.

البته روش های زیادی نیز وجود دارد که مردان هم می توانند یک زندگی را نابود کنند. در مقاله اشتباهات مردان در رابطه این موارد را ذکر کرده ایم.

اشتباهات زنان در رابطه

 1. استفاده از کلمات خشن
 2. انتظارات غیر واقعی
 3. استفاده از زبان طعنه آمیز و انتقادی
 4. او را در مقابل خانواده و دوستان خود مورد انتقاد قرار دهید
 5. محرومیت از محبت و صمیمیت جسمی
 6. بی احترامی به عقاید او
 7. اقتدار او را تضعیف کنید، اما خواستار مسئولیت کامل باشید.
 8. هرگز خوشحال نیستید
 9. انتخاب مرد اشتباه
 10. تمرکز زیاد روی کار و غفلت از زندگی مشترک
 11. خیانت کردن

1. استفاده از کلمات خشن

زنان برای ناسزاگویی و تحقیر مرد خود، به تیزترین حرفها عادت دارند. کلمات مانند خمیر دندان هستند، پس از بیرون آمدن، دیگر امکان بازگشت آنها وجود ندارد. صرف نظر از اینکه پس از آن متأسف هستید، اما آسیب وارد شده است. هنگامی که آن کلمات را بر روی شوهر بی بضاعت خود رها کردید، تمام شالوده های دنیا نمی تواند آنها را پس بگیرند. با گذشت سالها، این نوع سوء استفاده های کلامی مداوم باعث می شود وی کمتر به شما اهمیت دهد.

به جای اینکه از کلمات خود به عنوان سلاح استفاده کنید، از آنها به عنوان مومیایی درمانی برای آسایش، تشویق و بالابردن همسر خود استفاده کنید. این جمله را به خاطر بسپارید: “اگر نمی توانید چیز خوبی بگویید ، پس اصلاً چیزی نگویید.”

2. داشتن انتظارات غیر واقعی

انتظارات غیرواقعی از یک شخص می تواند به سرعت زندگی مشترک را به نابودی بکشد. اگر احساس ناراحتی می کنید، ابتدا واقعیت را بررسی کنید. اگر انتظارات خود را متناسب با واقعیت وضعیت خود رقم بزنید شادتر خواهید بود. انتظار داشتن از همسر یا فرزندان برای خوشبختی شما غیر واقعی است.

هر فرد در زندگی شما نقش متفاوت و مهمی را بر عهده دارد. هیچ کدام مهمتر نیستند. آنها فقط متفاوت هستند اگر انتظار دارید که شوهرتان شما را کامل کند و خوشبختی ابدی را برای شما به ارمغان بیاورد، نه تنها او را به زانو در می آورید، بلکه خود را نیز برای ناامیدی آماده می کنید.

به جای اینکه به دنبال یک شخص برای تحقق هر نیاز خود باشید، سعی کنید دایره نفوذ خود را گسترش دهید تا افراد مختلفی را شامل شود، که زندگی شما را با نعمت های مختلف پر می کند. و بیشتر از همه، به خودتان نگاه کنید. روش هایی برای احساس کامل و خوشبختی پیدا کنید. ابتدا به دنبال یافتن شادی در درون خود باشید. سپس به جای این که به دنبال شخص دیگری برای تکمیل خود باشید، روش هایی برای تکمیل زندگی یکدیگر پیدا کنید.

3. استفاده از زبان طعنه آمیز و انتقادی

این یک روش سریع و آسان برای نمایش بی احترامی به همسر است و از مهمترین اشتباهات زنان در رابطه می باشد. مردان می توانند از طغیان انتقاداتی که به آنها می شود غافل شوند. نتیجه این است که آنها عقب نشینی می کنند و در جای دیگری به دنبال مهربانی و تأیید خواهند گشت.

وقتی با شوهرتان بحرانی یا طعنه آمیز برخورد می کنید، او احساس بی ارزشی می کند. به او گوش فرا دهید، اگر می خواهید سؤال کنید، صبر کنید تا صحبت او تمام شود. در هنگام حرف زدنش به کار دیگری مشغول نباشید. بگذارید چند دقیقه فرصت داشته باشد تا مرکز توجه شما باشد.

راه دیگر برای نشان دادن بی احترامی این است که چشمان خود را بچرخانید و یا حرف های طعنه آمیز بزنید. اینها به همان اندازه برای همسرتان تحریک کننده هستند، همانطور که وقتی دختر نوجوان شما این کار را می کند، برای شما مهم است.

اشتباهات زنان در رابطه
اشتباهات زنان در رابطه

4. او را در مقابل خانواده و دوستان خود مورد انتقاد قرار دهید

هنگامی که همسر خود را مورد انتقاد و تحقیر قرار می دهید، نه تنها از چشم همسرتان می افتید، بلکه افراد نزدیک را هم مسموم می کنید. شما آنها را وادار می کنید که یارگیری کنند و البته آنها طرف شما را خواهند گرفت، زیرا می خواهند به شما وفادار باشند. دوستان و خانواده شما در خانه شما زندگی نمی کنند. آنها نمی بینند که روز به روز چه می گذرد. آنها کارهای خوبی را که شوهر شما انجام می دهد، نمی بینند. تنها همان لحظه را خواهند دید. اگر دائماً در حال نق زدن هستید و بدگویی او را می کنید، پس آنها او را به عنوان یک شریک بد برای شما می بینند.

بعد از اینکه درباره او بد گفتید، دید آنها دیگر به همسرتان خوب نخواهد شد، حتی وقتی همه چیز در خانه عالی است، آنها هنوز هم از او عصبی هستند. دوستان و اعضای خانواده شما می خواهند شما را از خطر و آسیب محافظت کنند. آنها می خواهند از شما و فرزندانتان در برابر این هیولایی که با او ازدواج کرده اید محافظت کنند، حتی اگر او واقعاً یک هیولا نباشد.

به مرور زمان، این کار می تواند ازدواج شما را از بین ببرد. شکایات مداوم شما علیه او دیواری بین همسر و دوستانتان ایجاد می کند که او هرگز نمی تواند بر آن غلبه کند. او هرگز نمی فهمد چرا دوستان شما او را دوست ندارند و چرا مادر شما برای او ارزش قایل نیست. وقتی در مورد شوهر خود صحبت می کنید، از کلمات خوب و دلگرم کننده استفاده کنید.

5- محرومیت از محبت و رابطه جنسی

عدم صمیمت جنسی از دیگر اشتباهات زنان در رابطه است. این امر می تواند باعث ایجاد اختلافات عظیمی در زندگی مشترک شما شود، خواه آن را بدانید یا نه. مردان با زنان متفاوت هستند. شوهر شما از طریق صمیمیت جنسی نیاز به رهایی جسمی دارد. این فقط چیزی نیست که او از شما خواسته باشد. از نظر فیزیولوژیکی چیزی است که او نیاز دارد.

وقتی از پاسخگویی به نیاز وی به رهایی جسمی خودداری می کنید، اظهارات عمیق تری را بیان می کنید. شما به خواسته های او اهمیت نمی دهید یا احترام نمی گذارید. این در مورد اینکه شما رابطه جنسی را دوست دارید یا ندارید نیست. همسر شما باید از نظر جسمی با شما ارتباط برقرار کند، خواه شما روحیه داشته باشید یا نه.

به همان اندازه که به رهایی عاطفی و نزدیکی احتیاج دارید، وی نیز نیاز به رهایی جسمی و نزدیکی دارد. در حالی که می خواهید نیازهای عاطفی تان برآورده شود، مهم است که نیازهای او را از دست ندهید. به این روش فکر کنید؛ چه می شود اگر او به مدت سه روز با شما صحبت نکند؟ حدود یک هفته چطور؟ چه می شود اگر او برای یک ماه با شما صحبت نکرد؟ غیر قابل تصور است، درست است؟ به همین ترتیب، برای شما ناعادلانه است که او را از آنچه نیاز دارد، بر حذر دارید. شما با مردی که دوستش دارید در رابطه هستید و انتظار دارید که نیازهای شما نیز برآورده شود.

6. بی احترامی به بینش ، نظرات و توصیه های او

زن و مرد در بسیاری از سطوح متفاوت هستند. آقایان رفع کننده هستند. به طور طبیعی، اگر مشکلی را مطرح کنید، او برای حل مسئله گامهای موثری خواهد برداشت. هنگامی که به او بی توجه باشید، این پیام را ارسال می کند که برای او ارزش قائل نیستید. هنگامی که با مشکلات یا نگرانی به نزد همسرتان می آیید، آماده باشید تا یک برنامه عملی برای حل مناقشه شما ایجاد کند. شاید دقیقاً کاری نباشد که می خواهید، اما او راه حل ارائه می دهد. کمترین کاری که می توانید کنید گوش دادن به پیشنهاد او است و تشکر کردن از پیشنهاد اوست. لازم نیست همه کارهایی را که او پیشنهاد می کند انجام دهید، بلکه گوش دهید و به آنها فکر کنید.

اگر فقط می خواهید شکایت کنید، با یک از دوستانتان تماس بگیرید. دختران شنونده های خوبی هستند. آنها سعی نخواهند کرد تا به شما راه حل ارائه دهند. زنان دوست دارند صحبت کنند. بعضی اوقات فقط به گوش نیاز دارید، نه یک راه حل. وقتی اینطور باشد، شاید شوهر شما گزینه خوبی نباشد.

7. اقتدار او را تضعیف کنید، اما خواستار مسئولیت کامل باشید.

در هر سازمانی باید یک رهبر وجود داشته باشد، کسی که مسئول باشد. به طور معمول، کسی که این مسئولیت را بر عهده دارد، باید کسی باشد که حرف آخر را می زند. خانواده ها و روابط بسیار شبیه به هر سازمان دیگری است. باید هر شخصی مسئولیت داشته باشد، کسی که مسئولیت تمام وقت را بر عهده بگیرد، شخصی است که همه می توانند به او روی آورند.

شما اگر می خواهید در هنگام مسئولیت کامل را به عهده بگیرید، باید از پس آن نقش برآید. اما اگر همسرتان مسئولیت زندگی را برعهده دارد، بسیار آسان است که نسبت به او انتقاد کنید و مدام او را برای مشکلات پیش آمده سرزنش کنید. بدون توجه به ورودی همسرتان و مقصر دانستن او وقتی هیچ چیز به نتیجه نمی رسد، سعی کنید با هم همکاری کنید. شما می توانید با هم تصمیم بگیرید که چگونه کارها باید انجام شود و در صورت نیاز به تصمیم گیری می توانید پیشنهاد آخر را به او بدهید.

روی احساسات و ترسهای خود متمرکز نشوید (یعنی می ترسم او تصمیم بدی بگیرد. احساس می کنم تصمیمات بهتری اتخاذ می کنم) برای غلبه بر احساسات و ترس های او (یعنی من مسئول مراقبت از خانواده هستم. من می ترسم هیچ کس در خانواده به من احترام نگذارد.) با توجه به تصمیم گیری او بخشنده باشید. با احترام گذاشتن به توانایی او برای رهبری می توانید تصمیم مخالف باشید.

8- هرگز خوشحال نیستید

یکی از سریعترین راهها برای از بین بردن زندگی این است که تمام وقت خود را صرف نق زدن برای بدبختی کنید. هدف از ازدواج باید آرامش و خوشبختی باشد. به همین منظور است که شما وظیفه شادی خود را دارید. فقط شما می توانید خود را خوشحال کنید. اگر اعتقاد دارید که خوشبختی شما از طرف افراد دیگر یا داشتن چیزها یا شرایط بیرونی حاصل می شود، هرگز خوشحال نخواهید شد.

شما مسئول خوشبختی خود هستید. این یک تصمیم است. هیچ کس مقصر ناامیدی شما نیست. شما با این نگرش تصمیم می گیرید به شرایط خود پاسخ دهید. می توانید مسیری متفاوت را انتخاب کنید. با داشتن مشکلات خود می توانید مسئولیت سعادت خود را بر عهده بگیرید. صرف نظر از آنچه اتفاق می افتد، هر روز برای بهتر شدن رابطه تلاش کنید.

هر روز خود را یادآوری کنید. به جای این می توانم آرامش را ببینم. و سپس تلاش تا آرامشی را که در دسترس شماست  را ببینید.

اشتباهات زنان در رابطه
اشتباهات زنان در رابطه

9. انتخاب مرد اشتباه

شما با مردی ملاقات می کنید، به او علاقه مند می شوید، شروع به ملاقات می کنید. سپس متوجه می شوید که نقص های ریز و درشتی دارد. او فریاد می زند، درست مثل پدر شما.  بد دهنی می کند. شما به خودتان می گویید: “من او را بعد از ازدواج اصلاح می کنم.”

همینجا متوقف شوید!

مردی که با شما ملاقات می کنید بعد از ازدواج شما همان مرد خواهد بود. ذاتاً مهربان است؟ او هنوز هم مهربان است. معتاد به مستهجن؟ او معتاد خواهد ماند. شما نمی توانید ماهیت اصلی افراد دیگر را تغییر دهید. شما نمی توانید او را تغییر دهید. اگر در حین ملاقات احساس کردید این رابطه سالم نیست، ازدواج باعث رفع آن نمی شود. او پس از ازدواج مسئولیت پذیر، قابل اطمینان یا دوست داشتنی تر نخواهد شد. بنابراین اگر می خواهید یک همسرخوب باشید، مرد خوبی را پیدا کنید.

10- تمرکز زیاد روی کار و غفلت از زندگی مشترک

به راحتی می توانید در دام صرف وقت زیاد در محل کار و عدم وقت کافی در خانه بیفتید. این غفلت می تواند در ازدواج تأثیر منفی بگذارد. در حالی که یافتن تعادل مناسب بین کار و زندگی در خانه دشوار است، اما کاری بسیار مهم است. شوهرتان می خواهد با شما وقت بگذراند و محروم کردن او از آن زمان و تمرکز کردن روی شغل، باعث برخی از نارضایتی ها می شود.

اگر به شوهر و زندگیتان وقت نمی دهید، ازدواج شما خیلی سریع روی صخره ها می رود. بسیاری از خانم ها به دلیل این که می خواهند بر پیشرفت شغلی خود تمرکز کنند، در این دام افتاده اند.

11. خیانت کردن

فکر می کنم این مورد بدون توضیح تمام می شود. اما به شوهر خود خیانت کنید، ازدواج خود را خراب خواهید کرد. برخی از خطوط وجود دارد که نمی توان از آن عبور کرد، و یکی از آنهاخیانت است: خیانت یک گناه بزرگ است و شوهر شما قادر نخواهد بود شما را برای چنین عملی ببخشد

5 راه که زنان می توانند ازدواج خود را نجات دهند

روش هایی وجود دارد که زنان می توانند به نجات ازدواج خود کمک کنند. به خاطر داشته باشید که هر دو طرف باید برای نجات ازدواج آماده باشند. البته اگر یک طرف اشتباه اساسی انجام داده باشد (مانند خیانت)، نجات بسیار دشوار خواهد بود. در اینجا پنج کار وجود دارد که می توانید برای نجات ازدواج خود انجام دهید.

 • مشاوره ازدواج
 • تلاش برای ترمیم رابطه
 • بازگرداندن عاشقانه
 • رفع مواردی که قابل رفع است
 • گوش دادن به یکدیگر

1. مشاوره ازدواج

مراجعه به یک مشاوره ازدواج و خانواده درمانی و گرفتن مشاوره راهی عالی برای شروع روند کار در ازدواج است. درمانگر به شما و همسرتان کمک می کند تا درمورد مسائل خود کار کنید و راهکارهایی را برای کار درمورد مسائل خود تدوین کنید.

در حالی که افراد زیادی هستند که ایده رفتن به مشاوره را دوست ندارند، اگر شما و همسرتان در نجات ازدواج خود جدی هستید، رفتن به پیش یک درمانگر اولین قدم است.

2. تلاش برای ترمیم روابط

هر دو طرف موافقت کرده اند که برای ترمیم خسارات وارده تلاش کنند. حتی اگر بیشترین خسارت ها توسط یک نفر ایجاد شده باشد، شما هنوز هم باید تصمیم بگیرید که در بازگرداندن ازدواج با هم کار کنید. تعیین قواعد اساسی برای برقراری ارتباط و مشخص کردن مناطقی از ازدواج که بیشترین کار را انجام می دهند، نخستین کار مهم است.

3. بازگرداندن عاشقانه

اگر هردو تصمیم گرفته اید که برای حل ازدواج خود تلاش کنید ، برقراری مجدد بخش عاشقانه از روابط شما ضروری است. دوباره با بیرون رفتن از تاریخ ها و کارهایی که قبلاً در شروع رابطه انجام می دادید ، شروع کنید. آن را به آرامی انجام دهید ، درست مانند زمانی که برای اولین بار با یکدیگر دوست داشتید. تغییر مجدد آن جرقه عاشقانه در ازدواج شما بی نهایت کمک خواهد کرد.

4- رفع مواردی که قابل رفع هستند

به عنوان یک زن و شوهر، شما دو نفر باید بفهمید که چه مشکلی برطرف می شود. به گفته دکتر جان گوتمن، حدود 70٪ از مشکلات در روابط، طبیعتاً ثابت و غیرقابل حل است (مثلاً شما بچه می خواهید اما او نابارور است). این بدان معناست که 30٪ دیگر را که می توان برطرف کرد.

5- گوش دادن و حمایت از یکدیگر

این نکته ممکن است واضح به نظر برسد، اما اگر می خواهید ازدواج خود را نجات دهید، باید روی حمایت از یکدیگر و گوش دادن به یکدیگر تلاش کنید. به نیازهای همسرتان گوش فرا دهید و سعی کنید درک کنید که چه می خواهد. در خانه یک محیط گرم ایجاد کنید که هر دو نفر بتوانید مشکلات خود را شناسایی و آنها را برطرف کنید. همچنین، درک کنید که مسائل زناشویی یک شبه از بین نمی رود و ممکن است مدتی طول بکشد تا آنها را برطرف کنید.

با دانستن اشتباهات زنان در رابطه می توانید از بروز بسیاری از اختلافات جلوگیری کنید و رابطه تان را با همسرتان التیام بخشید. اگر در این مسیر نیاز به همفکری دارید می توانید با گروه مشاوره ازدواج نیک همراه در تماس باشید.

021-28424894

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن

Privacy & Cookies Policy