رازهایی برای ازدواج موفق

زوج های موفق چگونه اند؟

0 ۱,۱۴۹

آیا زوج های موفق معما هستند؟ آیا آنها کتاب ها می خوانند؟ در سمینارها شرکت می کنند؟ مقالات وب را مرور می کنند و یا سایر زوج های موفق را می بینند و از آنها الگو برمی دارند؟ با این حال، در هنگام صحبت با زوج های موفق متوجه خواهید شد که آنها نیز تجربیاتی از محاکمه و خطا داشته اند. مهم اینست که شما در زمان های بحران بتوانید خود را کنترل کرده و بهترین تصمیمات را بگیرید. در اینجا رازهایی برای ازدواج موفق ذکر شده است. این عناصر از مشاهده صدها زوج که الگوی ازدواج موفق هستند، به دست آمده است.

رازهایی برای ازدواج موفق

ازدواج موفق از نظر روانشناسی دارای عناصر کلیدی و مهم است. این عناصر، بیشتر از سایر عنصرهای ازدواج موفق، ممکن است چیزی باشد که خیلی ها منتظر آن هستند.

رازهایی برای ازدواج موفق
رازهایی برای ازدواج موفق
ارتباط موثر

اکثر ما می خواهیم به نحوی با دیگران ارتباط برقرار کنیم. بسیاری از مردم ارتباطات معنی دار دارند – این که آیا این ارتباطات با دوستان، اعضای خانواده یا دیگران مهم است یا خیر، مهمترین بخش زندگی آنهاست. گوش دادن، همدلی، به اشتراک گذاری و درک احساسات می توانند عناصر یک ارتباط سالم باشند. این عناصر پایه ای از رابطه ها می باشد. با این وجود این ارتباط تنها به ازدواج محدود نمی شود. این را می توان در زمینه دوستی، رابطه والدین و فرزندان و رابطه قوی خواهر و برادر تجربه کرد.

ارتباط قوی یکی از مهمترین عوامل ازدواج موفق می باشد. ازدواج های موفق رابطه ای قوی و مستحکم دارند. در این رابطه زن و شوهر احساسات هم را درک می کنند، به هم گوش می دهند و با هم به خوبی صحبت می کنند. رابطه ای که ارتباط خوبی نداشته باشد، زنگ خطری برای آن است.

تعهد نسبت به شریک زندگی

ازدواج چیزی بیش از یک ارتباط ساده باشد. من اعتقاد دارم که چیزی مانند تعهد است که پایه های یک زندگی را مستحکم می کند. تعهد رمز ازدواج موفق است و انتخاب یک شریک برای زندگی و پذیرش بی قید و شرط از نقصان فرد می باشد. در ازدواج های موفق زن و شوهر به یکدیگر و فرزندانشان تعهد دارند. تعهد در زندگی به شما و اطرافیانتان احساس امنیت می دهد و فشارهای زندگی را کمتر و کمتر می کند. اهداف زندگیتان را مشخص کنید و برای رسیدن به آنها تلاش کنید.

توجه به همسر و زندگی

یکی از مهمترین شروط ازدواج موفق توجه و احترام است. احترام از یک درک عمیق از دیگران، افکار، واکنش ها، نظرات، ارزش ها و نگرش ها حاصل می شود. احترام به کسی که شریک ما در زندگی است، بعث می شود که همواره در انتظار بازگشت به خانه خود باشیم.  هنگامی که دو طرف رابطه به دلیل اشتباهات خود احترام به یکدیگر را از دست می دهند، زندگی با چالش مواجه می شود و رفته رفته باید ددر انتظار مشکلات جدی تر در رابطه باشیم. احترام در حققیت خاکی است که در آن بذرهای عشق روییده می شود. زوج های موفق حتی در زمان های تنش و مشاجره، احترام را از بین نخواهند برد.

اعتماد به شریک زندگی

من معتقدم که زمانی که یک ارتباط متقابل، تعهد، دادن و احترام وجود دارد، اعتماد به یکدیگر نمی تواند شکسته شود. این باور و تجربه من است که هنگامی که خیانت رخ می دهد، باید یک مشکلی در جایی وجود داشته باشد. به عنوان مثال، هنگامی که یک با شخصی دیگر وارد رابطه می شوید، این به شما می گوید که رابطه تان با همسرتان از بین رفته است.

برای بازگرداندن اعتماد از دست رفته، ارتباط بین زوجین باید دوباره برقرار شود. برای تسهیل این امر، هر دو نفر باید نقش خود را در شکست ارتباطات درک کنند. این فرایند درک که مستلزم صداقت است بعید است سریع یا ساده اتفاق افتد. هر دو بابد با خود و دیگری صادق باشند. صداقت نه تنها بخش مهمی از فرآیند بهبود است، بلکه مهمترین عنصر ازدواج موفق است.

انسجام و انعطاف پذیری در زندگی

انعطاف پذیری باعث می شود که افراد خود را با شرایط زندگی و پیشامدهای خوب و بد وفق دهند. زوج هایی که دارای انسجام و انعطاف پذیری هستند، میزان آسیب پذیری کمتری دارند. این زوجین سعی می کنند در شرایط بد زندگی کنترل خود را از دست ندهند و در جستجوی بهترین روش برای حل معضلات زندگی خود باشند.

رازهایی برای ازدواج موفق

برای داشتن ازدواج موفق رازهای زیر را به خاطر داشته باشید

مواردی که در مقاله ازدواج موفق ذکر شد از عناصر اصلی یک رابطه موفق است. در ادامه لیستی از رازهای ازدواج موفق را خواهید دید.

شادی مهم ترین چیز نیست.

هر کس می خواهد خوشحال باشد، اما شاید می آید و می رود. زوج های موفق یاد می گیرند که به طور عمدی کارهایی را انجام دهند که شادی را در زمانی که در زندگیشان نیست، به ارمغان بیاورد.

زوج های موفق ارزش باهم بودن را می دانند.

هنگامی که همه چیز سخت می شود و زن و شوهر نمی دانند چه باید بکنند، آنها باید در کنار همسرشان باشند. زمان، راه را برای کمک به زوج ها با ارائه فرصت هایی برای کاهش استرس و غلبه بر چالش ها فراهم می کند.

اگر کاری را که همیشه انجام می دهید انجام دهید، همان نتیجه را خواهید گرفت.

زوج های عاقل متوجه شده اند که برای حل مشکلات مختلف باید راه های مختلفی را امتحان کنند. اغلب تغییرات جزئی در رویکرد، نگرش و اقدامات بزرگترین تفاوت در ازدواج است.

نوع نگرش شما مهم است.

تغییر رفتار مهم است، اما تغییر نگرش ها نیز دارای اهمیت است. نگرش های بد اغلب احساسات و اعمال بد را به وجود می آورد. از رازهایی برای ازدواج موفق داشتن نگرش خوب و مثبت است.

برای تغییر در زندگی باید ذهن خود را تغییر دهید.

برای داشتن زندگی موفق باید ذهنیت خود را تغییر دهید. اینکه همسرتان را باور داشته باشید بسیار مهم است. آنچه برای زوج های موفق در اولویت است چگونگی برخورد با همسرشان می باشد.

عشق یک فعل است، نه فقط یک احساس.

زندگی روزمره «احساس خوب ازدواج» را از بین می برد. احساسات، مثل شادی، نوسان می کنند اما عشق واقعی بر اساس یک تعهد زن و شوهری است: “برای بهتر یا بدتر بودن”. زوج های موفق عشق را جزیی از زندگی خود قرار داده اند که در گذر زمان از بین نمی رود.

ازدواج پذیرش بی چون و چرای شخص دیگری است.

زوج های موفق آموخته اند که آنها با یک فرد ناقص ازدواج کرده اند – و همسرشان هم همینطور. آنها در پی تغییر دادن همسرشان نیستند و او را همانطوری که هست قبول کرده اند.

ازدواج خالی از بحران نیست.

صدای بلند، ترسناک و خطرناک. اما برای رسیدن به طوفان باید رانندگی را ادامه دهید. بحران می تواند یک شروع جدید باشد. بنابراین تصور نشود که ازدواج خوب حتما بدون بحران است.

اگر مقاله رازهایی برای ازدواج موفق را مطالعه کردید، این احتمال وجود دارد که شما آمادگی ازدواجی موفق را دارید. مرکز مشاوره نیک همراه با مشاوره ازدواج ، مشاوره های حضوری و تلفنی شما را در داشتن زندگی موفق همراهی خواهید کرد.

021-28424894

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن

Privacy & Cookies Policy