صحبت درباره رابطه جنسی با همسر

چگونه با همسرمان درباره رابطه جنسی صحبت کنیم؟

0 ۱,۶۳۵

اگرچه بسیاری از کارشناسان معتقدند که امروزه اکثر زندگی های مشترک با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کنند، اما ناراحتی های مربوط به رابطه جنسی نیز در زندگی زناشویی بسیار زیاد است. در حقیقت، رابطه جنسی یکی از موضوعات اصلی است که در انجمن های روابط آنلاین مورد بحث قرار می گیرد. به نظر می رسد صحبت کردن با یک غریبه به صورت آنلاین راحت تر از گفتگو با شریک زندگی باشد! صحبت درباره رابطه جنسی با همسر می تواند باعث نگرانی شود. استراتژی هایی برای آسانتر کردن این گفتگوها وجود دارد که می توانید آنها را امتحان کنید.

چگونگی صحبت درباره رابطه جنسی

بیایید در مورد رابطه جنسی صحبت کنیم، زیرا مهمترین بخش پرورش یک زندگی جنسی سالم، صحبت در مورد یک زندگی جنسی سالم است. تنها 9٪ زوج هایی که نمی توانند راحت با یکدیگر رابطه جنسی برقرار کنند، اظهار می کنند که از نظر جنسی رضایت دارند.

اهمیت رابطه جنسی در زندگی زناشویی به حدی است که صحبت در مورد آن باعث صمیمیت زوجین می شود. وقتی ارتباطات پر از تنش است، مطمئناً ناامیدی، ابهام و احساس آسیب دیدن در بین آنها دیده می شود.

وقتی زوجین در مورد نیازهای جنسی خود با یکدیگر صحبت می کنند، مکالمات آنها غالبا غیرمستقیم، مبهم و حل نشده است. به طور معمول هر دو شریک برای تکمیل بحث عجله دارند، امیدوارند که شریک زندگی آنها بدون گفتن چیزهای زیادی خواسته هایشان را درک کند.

صحبت درباره رابطه جنسی
صحبت درباره رابطه جنسی

قبل از صجبت کردن با همسرتان موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • چرا می خواهید صحبت کنید؟
 • از همسرتان چه می خواهید؟
 • نگویید “ما باید صحبت کنیم”
 • بگویید “من فکر می کنم …” یا “من می خواهم نظر تو را بدانم …”
 • زمان خوبی را انتخاب کنید
 • به ایده های شریک زندگی خود گوش دهید
 • به یکدیگر احترام بگذارید
 • به توافقی برسید که هر دوی شما بتوانید با با آن کنار بیایید.

خب الان می خواهید با شریک زندگیتان صحبت کنید ولی نمی دانید چگونه باید این کار را انجام دهید. در زیر سه نکته مهم برای صحبت در مورد رابطه ی جنسی وجود دارد.

1. مهربان باشید و انتقاد نکنید

نکته اصلی صحبت کردن در مورد رابطه جنسی انتقاد نیست. اگر این کار را انجام دهید، مکالمه سریعتر از “سریع” تمام می شود.

گفتن “شما هرگز بدن من را لمس نمی کنید” باعث می شود شریک زندگی تان کمتر شما را لمس کند. عملکرد همسرتان را به صورت همه یا هیچ مورد ارزیابی قرار ندهید بلکه سعی کنید جملاتی این چنینی بگویید، “بوسیدن آخر هفته گذشته در اتاق لذت بخش بود، احساس خوبی کردم! ” و به نکات مثبت در رابطه اشاره مستقیم داشته باشید . و درخواست خودتون رو واضح عنوان کنید البته یادتان باشد که بحن آرام و مهربان را در مکالمه داشته باشید.

بسیاری از ما در بعضی مواقع نسبت به بدن و عملکرد خود احساس خجالت می کنیم. قضاوت یا انتقاد در این موارد  فقط ناامنی ها و احساس های منفی را ببشتر می کند. حرف زدن و بازخورد مثبت دادن در  موارد خوشایند و به اشتراک گذاشتن  نیازهای مثبت از راه‌های جدیدی است که برای دوست داشتن یکدیگر میتوانید داشته باشید.

2. صبور باشید

به دلیل نوع تربیت، بسیاری از ما مخصوصا خانم ها با لذت بردن از رابطه جنسی احساس شرم می کنیم و کمتر از نیازها و خواسته های خود صحبت می کنیم. اگر شما یا شریک زندگی تان چنین احساسی دارید، صبور باشید. سعی کنید در مورد احساسات خود در مورد رابطه جنسی صحبت کنید. صحبت درباره رابطه جنسی می تواند ناراحت کننده باشد. ولی بدانید که داشتن یک  مکالمه خوب  روش قدرتمندی برای تقویت احساس امنیت شما با یکدیگر است.

3 پذیرش داشته باشید

یک رابطه جنسی خوب و سالم هر دو شریک را به پذیرش و درک برقرارری ارتباط بی خطر و پر احساس میرساند. پذیرش و درک خواسته های یکدیگر رابطه را برای هر دو نفر لذت بخش میکند. در این راستا باید به جای برقراری رابطه جنسی، بر نیازها و خواسته ها و تمایلات خود و طرف مقابل تمرکز کنید و بدانید که هر دو شریک مسئولیت لذت بردن دیگری را بر عهده دارد. یاد گیری هنر صحبت کردن در مورد رابطه و مسایل جنسی، باعث بهبود رابطه عاشقانه در بیرون و داخل اتاق خواب میشود.

زمان و مکان مناسب صحبت در مورد رابطه جنسی با همسر کی است؟

 • در مورد مشکلات جنسی در اتاق خواب یا هنگام خواب صحبت نکنید. یک مکان “خنثی” تر انتخاب کنید. اگر فرزند دارید، اطمینان حاصل کنید که بچه ها گوش نمی دهند.
 • درست بعد از رابطه جنسی در مورد رابطه جنسی صحبت نکنید. باز هم ، زمان “خنثی” تری را نیز انتخاب کنید.
 • همسرتان را مقصر ندانید. اگر می خواهید در مورد مشکلات جنسی صحبت کنید ، به همسرتان (بدون مقصر دانستن) اطلاع دهید که فکر می کنید باید در مورد صمیمیت جنسی خود صحبت کنند. زمانی را برای گفتگو تنظیم کنید.

چگونه در مورد مشکلات جنسی با همسر صحبت کنیم؟

 • یک گفتگوی “آرام” داشته باشید. برای گفتگو هدف داشته باشید. از سرزنش کردن خودداری کنید.
 • به همسرتان نشان دهید که توجه کامل او را می خواهید. سپس می توانید با چیزی مانند ” ما قبلا عشق به یکدیگر را به روشی فیزیکی نشان می دادیم. می خواهم به آن روزها برگردیم. بیا راهی پیدا کنیم تا با هم صمیمی تر و دوست داشتنی تر باشیم. “
 • اگر قبل از صحبت کردن با شریک جنسی خودتان در مورد مسائل و مشکلاتی که در رابطه شما وجود دارد کتاب یا اسباب بازیهای جنسی برای مشاوره و یا بهتر شده رابطه جنسی تهیه کنید، فقط مشکل را بزرگتر کرده اید .
 • در مورد انتظارات، ترسها، خواسته هایتان، نگرانی هایتان با یکدیگر صحبت کنید و صادق باشید! بسیار مهم است که در مورد احساسات درونی خود درباره این موضوع صحبت کنید.
 • شما باید دلایل کمبود رابطه جنسی را کشف کنید. اینها می توانند متنوع باشند و راه حل های جنسی برای هر یک می تواند بسیار متفاوت باشد. اگر شریک زندگی شماسرد مزاج باشد باشد، نیاز به توجه بیشتر به تکنیکها، مداخلات پزشکی یا موارد جسمی دارد که می توانند تغییر کنند.
 • از صحبت کردن در مورد آنچه دوست دارید و آنچه دوست ندارید  نترسید. سطح راحتی شما برای ارضای زندگی جنسی کاملا مهم است.
 • شاید مجبور شوید چندین مکالمه داشته باشید نه فقط یک مکالمه طولانی.
 • ممکن است در این مسیر نیاز به مشاوره ازدواج داشته باشید. یک مشاوره می تواند راهنمای بسیار خوبی برای گفتگو با همسرتان باشد.

حرف آخر

“عاشقان واقعی ساخته می شوند، متولد نمی شوند.” اگر واقعاً می خواهید رابطه جنسی با همسرتان بهبود یابد و یا برای همیشه حفظ شود، باید زمانی را برای گفتگو با یکدیگر اختصاص دهید. ارتباط خوب کلید اصلی رابطه جنسی عالی است. این مکالمه برای همه زوجین لازم است – خواه تازه ازدواج کرده باشید و یا زمانی طولانی از زندگی مشترکتان گذشته باشد. داشتن زندگی جنسی سالم یک هدیه عالی و هدیه ای است که باید از آن لذت ببرید و از آن مراقبت کنید.

از آنجایی که رابطه جنسی می تواند یه یکی از مشکلات اصلی ما تبدیل می شود، بسیار آسان است که از درد آن آسیب ببینیم. یک واسطه می تواند شما را در نحوه صحبت درباره رابطه جنسی با همسرتان یاری دهد. گروه مشاوره نیک همراه با مشاوره های حضوری، آنلاین و تلفنی همراه مناسبی برای شما می باشد.

021-28424894

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن

Privacy & Cookies Policy