صمیمیت در رابطه چگونه است؟

چگونه رابطه صمیمی را توسعه دهیم؟

0 ۷۵۲

می خواهید به یکدیگر نزدیک شوید، نزدیک تر از هر کس دیگری که تا کنون بوده اید. می خواهید وقتی احساس خوشبختی یا ناراحتی می کنید، او را لمس کرده و در آغوش بگیرند. می خواهید مخفی ترین رازهای خود را با هم به اشتراک بگذارید، و عادت های عجیب و غریب یکدیگر را بدانند. این چنین احساساتی منحصر به فرد هستند و ممکن است تنها با یک نفر اینگونه احساس کنید. صمیمیت در رابطه و ازدواج ضروری است. اما این چیزی غیر از جسم است. آیا این بدان معنا نیست که حتی در خارج از اتاق خواب می توانید با یکدیگر احساس صمیمی داشته باشید؟ در این پست درباره صمیمیت در رابطه و روشهای مختلف صمیمی بودن با همسرتان بیشتر خواهید آموخت.

صمیمیت در رابطه چیست؟

صمیمیت یک احساسات شدید است، یک احساس تعلق که در هنگام بودن با شخص دیگری تجربه می کنید. شما می توانید با افراد زیادی نزدیک باشید، اما تنها با معدود افرادی که شما را دوست دارند صمیمی شوید و آنها را همانطور که هستید بپذیرید.

بر خلاف تصورات رایج، صمیمیت در یک رابطه تنها در مورد رابطه جنسی نیست. این در مورد واقعی ترین حس شما به یکدیگر و دوست داشتن بدون قید و شرط است.

صمیمیت جسمی اولین چیزی است که وقتی در مورد صمیمیت در یک رابطه صحبت می کنید، به ذهن خطور می کند، اما روش های کمتر شناخته شده دیگری برای صمیمی بودن در روابط طولانی مدت وجود دارد.

صمیمیت در رابطه
صمیمیت در رابطه

انواع صمیمیت

صمیمیت که لازمه یک رابطه موفق است، انواع مختلفی دارد که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد.

1. صمیمیت عاطفی

این شکل از صمیمیت همه چیز را بهتر می کند. رسیدن به احساسات صمیمی در یک رابطه این است که خود واقعی یکدیگر را بشناسیم  بپذیریم و دوست داشته باشیم. وقتی بدانید که شریک زندگی تان واقعاً شما را دوست دارد، در این صورت احساس امنیت و راحتی خواهید کرد. و وقتی آشکارا احساسات، رویاها و خواسته های خود را به اشتراک بگذارید، یکدیگر را بهتر می شناسید، و این سرآغاز یک رابطه زیبا و طولانی مدت است.

چگونه می توانید آن را توسعه دهید

مطمئناً ایجاد رابطه عاطفی با شریک زندگی زمان می برد، اما بسیار آسان و لذت بخش است. اولین قدم برای ارتباط عاطفی با شریک زندگی تان، صرف وقت با او و صحبت در مورد علاقه ها، خواسته های یکدیگر است.

زوجین باید از نظر عاطفی صمیمی باشند. وقتی از نظر عاطفی به هم وصل شوند، به یکدیگر احترام، اعتماد و ایستادگی خواهند کرد که این به نوبه خود تأثیر مثبتی در زندگی جنسی آنها خواهد گذاشت.

2. صمیمیت جسمی

این شکل از صمیمیت قدرتمند است. شاید صمیمی ترین راه برای ابراز عشق به شریک زندگی خود باشد. صمیمیت جسمی فقط مربوط به رابطه جنسی نیست. همچنین ممکن است در لحظه صمیمیت عاطفی، بغل کردن، بوسیدن یا فقط لمس کردن چهره شریک زندگی شما باشد. لمس نقش مهمی در کاهش کورتیزول و افزایش سطح اکسی توسین در شرایط استرس زا دارد.

چگونه می توانید آن را توسعه دهید

زندگی جنسی بزرگ در روابط طولانی مدت به همان اندازه مهم است. صمیمیت های عاطفی و جسمی به هم وابسته هستند. همچنین ، هر دوی اینها در مردان و زنان متفاوت عمل می کنند و ممکن است در افراد متفاوت باشد.

برخی از آنها قبل از اعتماد به نفس و باز شدن ، نیاز به صمیمیت جسمی دارند ، در حالی که برخی دیگر قبل از نزدیک شدن جسمی باید از نظر عاطفی به هم متصل شوند. بنابراین ، برای برقراری تعادل ، یک زن و شوهر ابتدا باید زبان عاشقانه یکدیگر را درک کنند. حرکاتی مانند دستی ، بوسه و یا به راحتی نوازش کردن می تواند به ایجاد شیمی خارق العاده بین شرکا کمک کند.

3. صمیمیت فکری

عقل چه ارتباطی با صمیمیت دارد؟ این در صورتی مهم است که یک زوج به دنبال یک رابطه جدی باشند. صمیمیت فکری به شما و شریک زندگی تان اجازه می دهد تا در هنگام تصمیم گیری های اساسی در زندگی و بزرگ کردن بچه ها با ارزش های مناسب، همسو باشید.

صمیمیت فکری همچنین به شما کمک می کند فراتر از سطح جسمی و عاطفی در ارتباط باشید، تبادل دانش کنید و چند ویژگی خوب از یکدیگر به دست آورید. این صمیمیت نه تنها رابطه را قوی تر می کند بلکه به زوج نیز کمک می کند تا افراد بهتری شوند.

چگونه می توانید آن را توسعه دهید

برای ایجاد صمیمیت فکری، زن و شوهر باید از طریق بحث و گفتگو درباره موضوعاتی که هر دو به آنها علاقه مند هستند، از لحاظ فکری ارتباط برقرار کنند. پذیرش نظرات و ایده های شریک زندگی خود می تواند راهی عالی برای ایجاد صمیمیت فکری باشد.

هر مکالمه معنادار بین زوج می تواند به رشد صمیمیت فکری کمک کند که ممکن است به احترام متقابل به یکدیگر کمک کنند.

4- صمیمیت تفریحی

این سطح از صمیمیت با انجام کارهایی که شما دوست دارید، در کنار هم انجام دهید، ایجاد می شود. این می تواند به یک مکان عجیب و غریب، بازی ورزشی که دوست دارید، گشت و گذار در مکان های جدید یا فقط قدم زدن در ساحل باشد. صمیمیت تفریحی به شما یاد می دهد که به عنوان یک تیم کارها را با هم انجام دهید. شما خواهید فهمید که هر وقت مشکلی پیش آمد، هر دو با هم در برابر مشکل هستید و نه علیه یکدیگر.

چگونه می توانید آن را توسعه دهید

برای ایجاد صمیمیت تفریحی، می توانید فعالیت هایی از قبیل ورزش، سرگرمی یا تعطیلات را انتخاب کنید. چنین فعالیت هایی باعث تقویت سلامت جسمی و روحی شما می شود که برای تقویت روابط شما ضروری است. همچنین می توانید رژیم تناسب اندام را در پیش بگیرید و به یکدیگر انگیزه دهید تا به آن پایبند باشند. تا زمانی که با همدیگر هستید، مهم نیست چه کاری انجام می دهید.

5. صمیمیت مالی

افراد زیادی به این نوع صمیمیت توجه نمی کنند یا نمی دانند چگونه با آن ارتباط برقرار کنند. با این حال، در یک رابطه طولانی مدت، صمیمیت مالی مهم است، زیرا برای دستیابی به برخی از اهداف مادی گرایی، پول لازم است. صمیمیت مالی بدان معنی است که شما و شریک زندگی تان متعهد به یک امر مشترک هستید و می خواهید برای آن تلاش کنید.

چگونه می توانید آن را توسعه دهید

اولین قدم برای صمیمیت مالی، شفاف سازی منابع مالی هر دو نفر است. اگر هر دو شریک حاضر به اشتراک گذاشتن میزان سرمایه و پس انداز خود باشند، به این معنی است که شما چیزی برای پنهان کردن ندارید. پس از برقراری این صمیمیت، زن و شوهر می توانند در مورد اهداف بلند مدت مانند خرید خانه یا تأمین آینده بچه ها بحث و گفتگو کنند.

با تعهد به اهداف مالی یکسان، هر دو می توانید به یکدیگر نزدیک شوید. راه دیگر برای ایجاد صمیمیت مالی، صرف هزینه در مواردی است که هردو بیشترین ارزش را برای آنها دارید.

6. صمیمیت بی قید و شرط

این سخت ترین شکل صمیمیت است و صبر و تلاش زیادی برای رسیدن به آن لازم است. اما پس از دستیابی به این هدف، رابطه شما می تواند آزمون زمان باشد. صمیمیت بی قید و شرط به شما امکان می دهد یکدیگر را همانطور که هستید بپذیرید، و اشتباهات دیگران را ببخشید و فراموش کنید (فقط هنگامی که دیگری متوجه اشتباه خود شده و واقعاً از آن متاسف است).

چگونه می توانید آن را توسعه دهید

ایجاد صمیمیت بدون قید و شرط کار آسانی نیست، زیرا این امر مستلزم آن است که یکدیگر را به طور کامل قبول کنید. این نوع صمیمیت؛ از عشق بی قید و شرط ناشی می شود، که باعث می شود شما مایل باشید کوهها را برای شریک زندگی خود جابجا کنید و در ازای آن چیزی انتظار نداشته باشید.

سعی کنید از کوچک شروع کنید. به عنوان مثال، اگر شریک زندگی تان عادت به کثیف کردن دارد، سعی کنید خودتان تمیز کنید، اما به او بگویید که زمانی که مرتب است، قدردان او هستید. نتایج ممکن است فوری نباشد، اما بعد از مدتی، شریک زندگی تان نیز قادر به تلافی همان عشق بی قید و شرط خواهد بود. اما مراقب آنچه که می بخشید، باشید زیرا خطر ابتلا به عشق بی قید و شرط وجود دارد.

صمیمیت از هر نوع فقط یک هدف دارد ، یعنی نزدیک کردن زوج به یکدیگر. اما، آیا یک زوج نمی توانند صمیمی باشند و هنوز در یک رابطه باشند؟ بخوانید تا متوجه شوید.

آیا رابطه می تواند بدون صمیمیت زنده بماند؟

خیر، مگر اینکه شما به یک پرتگاه گاه و بیگاه علاقه داشته باشید و یک رابطه جدی نیست. اگر می خواهید رابطه طولانی مدت با شریک زندگی خود داشته باشید، صمیمیت به هر شکلی کاملاً اساسی است. مهم نیست که صمیمیت برای هر دو شما چیست. این می تواند در تمام طول شب مهمانی، رقصیدن، برقراری رابطه جنسی پرشور و یا تحریک گفتگو در مورد زندگی، عشق و … باشد. تا زمانی که شما نیازهای عاطفی و جسمی یکدیگر را برآورده کنید، رابطه شما می تواند مؤثر باشد.

یک رابطه بدون صمیمیت می تواند وجود داشته باشد، اما این فقط دو غریبه هستند که زیر یک سقف زندگی می کنند. ادامه چنین رابطه ای می تواند برای هر دو شریک زندگی که از این امر ناراضی هستند، طاقت فرسا باشد.

روابط صمیمی تلاش زیادی می طلبد. شما باید زمان، صبر و تعهد زیادی را برای توسعه صمیمیت در یک رابطه سرمایه گذاری کنید. البته زنده نگه داشتن این صمیمیت تلاش بیشتری می خواهد.

برداشت شما از صمیمیت در رابطه چیست؟ آن را با ما در میان بگذارید. گروه مشاوره ازدواج نیک همراه با مشاوره های آنلاین، حضوری و تلفنی نقش بسیار موثری در بهبود روابط زوجین بر عهده داشته است.

021-28424894

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن

Privacy & Cookies Policy