نشانه های خیانت شوهر را بشناسید

عکس العمل در برابر خیانت مردان

0 ۲,۰۵۳

عاشق بودن زیباست. شما شادی ها، ترس ها، مشکلات و آرزوهای خود را با شریک زندگیتان به اشتراک می گذارید. اما اگر شخصی که بیشترین اعتماد را به او دارید، معلوم شود که یک خیانتکار است، چه؟ شخصی که فکر کردید مال شماست، به آرامی از شما دور می شود تا به شخص دیگری نزدیک شود. این باعث می شود افسرده شوید و زندگی عادی و زناشویی تان را مختل می کند. بدیهی است که شریک زندگی تان به دنبال اجازه شما برای برقراری رابطه با شخص دیگری نیست. در این شرایط، چگونه بفهمید شوهرتان واقعا خیانت می کند؟ در ادامه نیک همراه نشانه های خیانت شوهر و ویژگی های کلی یک شریک خیانتکار را برای شما لیست کرده ایم.

نشانه های خیانت شوهر

روابط به شکل های مختلف است و ممکن است رابطه هر زوج با دیگری متفاوت باشد. در حالی که بسیاری از علائم هشدار دهنده ممکن است در شریک زندگیتان ببینید، اما می تواند ثابت شود که این فقط یک اغفال بوده است. شریک زندگی شما ممکن است دلیل واقعی برای یک اقدام خاص داشته باشد، اما شما ممکن است این مسئله را تصور کنید که او به شما خیانت کرده است.

در زیر علائمی وجود دارد که شوهرتان در حال پنهانکاری است. اما بدون داشتن دلیل قطعی نتیجه گیری نکنید.

1. به طور ناگهانی به ظاهرش توجه زیادی می کند:

 • در شرایط عادی، اگر شوهرتان شروع به مراقبت از ظاهر خود می کند، بسیار خوشحال می شوید. مراقب باشید، زیرا این می تواند اولین نشانه های یک رابطه دیگر باشد.
 • شوهر شما در تلاش است که خوشتیپ به نظر برسد و سبک و لباس خود را تغییر دهد. او شروع به خرید لباس های جدید می کند و زمان بیشتری را در مقابل آینه می گذراند.
 • او به سلامتی آگاهی می یابد و برای داشتن جسمی سالمتر تلاش می کند. اگر او قبلا اهل ورزش نبوده، تعجب خواهید کرد.
 • اگر متوجه شدید که شوهرتان برای سرکار رفتن لباس های بهتری می پوشد، ممکن است یک همکار جدید در دفتر باشد که او سعی در تحت تأثیر قرار دادن او دارد. یا اگر او به طور ناگهانی زمان زیادی را به باشگاه رفتن اختصاص می دهد ، احتمال دارد که او در تلاش باشد تا برای علاقه جدیدی که احتمالاً جوان است، ظاهر بهتری پیدا کند، و بدین ترتیب بدن مطلوب تر و مناسب تر می خواهد.
 • ممکن است متوجه شوید که شوهرتان در تلاش است تا ظاهر خود را تغییر دهد. شاید مدل موی جدیدی انتخاب کند یا حتی موهای خود را رنگ کند، چیزی که تا کنون از او ندیده اید. او  همچنین می تواند با عطرهای جدید، بوی خود را تغییر دهد.

2. به نظر می رسد که از نظر عاطفی از شما دور شده است:

 • وقتی شوهرتان از نظر عاطفی از شما دور می شود، اغلب یکی از اولین نشانه هایی است که وی یک رابطه دیگر دارد. سرمایه گذاری وقت و احساسات بر روی دو نفر دشوار خواهد بود. بنابراین توجهش از شما کاسته می شود. متوجه خواهید شد که رابطه عاطفی که قبلاً با او داشتید، اکنون از بین رفته است  زیرا احتمالاً همسرتان بیشتر آن را با شخص سوم به اشتراک خواهد گذاشت.
 • همچنین ممکن است که شریک زندگی تان در مورد خیانت به شما احساس گناه کنداو احتمالاً با قطع رابطه عاطفی با شما، از احساس گناه دوری می‌ کند.
نشانه های خیانت شوهر
نشانه های خیانت شوهر

3. تغییر قابل توجه در نگرش او:

 • اگر شوهرتان با فرد دیگری رابطه برقرار کرده باشد، باعث می شود او احساس استرس داشته باشد و اغلب می تواند به شکلی که او به شما واکنش نشان می دهد، ظاهر شود.
 • وی در تلاش برای برقراری تعادل بین دو موقعیت، شرایطی را ایجاد می کند که در نهایت با شما درگیر شود و شما را به خاطر آنچه در زندگی تان اتفاق می افتد، سرزنش می کند.
 • همچنین متوجه تغییر ناگهانی نگرش کلی او نسبت به شما خواهید شد. این امکان وجود دارد که شوهرتان ناگهان ترسو شود و تقریباً برای هر کاری که انجام می دهید از شما انتقاد کند. ممکن است او شیوه لباس پوشیدن یا صحبت کردن شما را دوست نداشته باشد، یا ممکن است احساس کند که چاق شده اید. همچنین ممکن است همسرتان در نحوه مراقبت از خانه، کار کردن در بیرون و اینکه زمان کمتری به خانه یا او اختصاص دهید، چقدر درآمد کسب کرده اید یا چه مقدار هزینه کرده اید یا حتی دوستانتان،مدام ایراد بگیرد. در حالی که همسرتان در یک رابطه دیگر است، او سعی خواهد کرد دلایلی را پیدا کند که از شما دور شود و به رابطه جدیدش بازگردد.

4- مخفی کاری هایش زیاد شده است:

 • یکی دیگر از نشانه های برجسته مبنی بر اینکه شریک زندگی شما ممکن است خیانت کند، روش های مخفیانه او است.
 • شوهرتان از لحظه ای که تلفنش زنگ می خورد بلند می شود و به اتاق دیگر یا قسمت دیگری از خانه می رود. او همچنین ممکن است به تلفن خود نگاه کند و اجازه دهد زنگ بزند، و زمانی که شما در حالی که اطراف هستید، آن را جواب ندهند. اگر اوایل چنین نبوده و مشکلی در پاسخ به تماس هایش نداشته، بیشتر مورد توجه خواهد بود.
 • شوهرتان تلفن خود را با یک رمز عبور قفل می کند، و آن را با شما به اشتراک نمی گذارد. ممکن است بگوید که او برای محافظت از ایمیل یا پیامهای رسمی مهم آن را قفل کرده است، اما همه اینها می تواند یک دروغ بزرگ باشد. در صورت عدم قفل تلفن، به احتمال زیاد با هر بار چک کردن تلفن، سوابق تماس یا متن و پیامهای دیگر خود را حذف می کند. اکثر کاربران تلفن تا زمانی که حافظه کامل نباشد، چنین پرونده هایی را حذف نمی کنند. بنابراین، احتمالا او در تلاش است تا چیزهایی را از شما مخفی کند.
 • اگر در هنگام صحبت با تلفن آهسته حرف می‌زند و لبخند می‌زند یا لبخند می‌زند و به اطراف نگاه می‌کند، به او مظنون شوید. 

5. او به سختی به خانه باز می گردد:

 • از دیگر نشانه های خیانت شوهر ایسنت که ناگهان هزار دلیل و توضیح برای دیر آمدن به خانه خواهد داد.
 • این امکان وجود دارد که شوهرتان دلیل دیگری داشته باشد تا دیرتر به خانه بیاید. اما اگر این چیزی است که به طور ناگهانی آغاز می شود، می تواند به معنای امر خارج از ازدواج باشد.
 • شریک زندگی شما بهانه های زیادی را برای دوری از شما یا بیرون از خانه خود اختراع خواهد کرد. او می تواند به شما بگوید که او در یک ماموریت کاری فوری است، او در ورزشگاه سخت تمرین می کند یا یک تفریح دارد و نیاز استزمانی را به خود اختصاص دهد. دلیل هر چه باشد، همیشه باعث می شود شوهرتان از خانه و شما دور شود. در ابتدا او وقت کمتری را بیرون خواهد بود اما اگر روابط دیگر قوی تر شود، فاصله از شما بیشتر می شود.

6. برقراری ارتباط با او دشوار است:

 • اگر شریک زندگی تان رابطه برقرار کرده است و چیزهایی برای پنهان کردن از شما دارد، در صورت دور شدن با او ارتباط برقرار کردن با او دشوار خواهید بود.
 • او به شما می گوید که برای کار به مسافرت می رود، اما نمی گوید دقیقاً کجا می رود. او به شما شماره ای نمی دهد که بتوانید با او تماس بگیرید. همچنین این امکان وجود دارد که اگر با شماره وی تماس بگیرید، وی جواب ندهد.
 • در اینجا چند بهانه وجود دارد که شوهرتان ممکن است در صورت داشتن یک رابطه به شما بدهد: “من در یک جلسه (یا کنفرانس) هستم، بنابراین با من تماس نگیرید، با شما تماس خواهم گرفت.” “من باید تمام آخر هفته را در یک برنامه کاری مهم باشم، با من تماس نگیرید.” ” به جایی که من می خواهم بروم (یا می مانم) آنتن وجود ندارد، بنابراین ممکن است نتوانید با من تماس بگیرید.”

7. او بیش از حد محبت می کند:

 • شریک زندگی تان به طور ناگهانی بیش از حد محبت پیدا می کند، محبت زیاد کردن برای از بین بردن احساس گناه برای خیانت است.
 • برایتان هدیه می خرد، کاری که قبلاً هرگز انجام نداده است، یا ممکن است وقتی به خانه می آید گل بیاورد و شما را بیشتر بغل کند، خصوصاً در مقابل دیگران. در مقابل، این می تواند به معنای این باشد که او واقعاً می خواهد از طریق این ژست ها عشق خود را به شما ابراز کند.
 • نه تنها شریک زندگی شما با هدایای بیشتر شما را سورپرایز می کند بلکه به طور ناگهانی نیز زمان با کیفیت بیشتری را با شما می گذراند. ممکن است برای شام شما را به رستوران عالی ببرد یا پیشنهاد سینما رفتن بدهد. همیشه این امکان وجود دارد که شوهرتان این کار را از روی عشق و قدردانی انجام دهد، اما اگر احساس می کنید اشتباهی وجود دارد، در مورد آن تحقیق کنید.

8- حس ششم شما به چیزی نادرست اشاره می کند:

 • به عنوان یک زن و به عنوان یک همسر، شما یک حس ششم قوی در مورد شوهر خود خواهید داشت و غالباً، صحیح است. اگر از شخصیت های بیش از حد حسود، مشکوک یا پارانوئید نباشید، خوب است که به غریزه خود اعتماد کنید.
 • اگر مدت طولانی از ازدواجتان می گذرد، شوهرتان را کامل می شناسید. احتمالاً می دانید چه چیزی او را ناراحت کرده و چه چیزی خوشحال و چه چیزی باعث آرامش او می شود. این امر باعث می شود تا بتوانید هرگونه تغییر در رفتار او را متوجه شوید.

9- رابطه جنسی تان متفاوت خواهد بود:

اگر شریک زندگی تان رابطه ای دیگر برقرار کرده است، ممکن است تمایلی به رابطه جنسی با شما نداشته باشد، یا ممکن است همچون گذشته عمل نکند. متوجه خواهید شد که او بیشتر خسته است و علاقه ای به رابطه جنسی ندارد.

دلیل این امر مشخص است. شوهر شما نیاز خود را از روابط جدید به دست می آورد، دیگر انرژی لازم برای خوشحال کردن شما نخواهد داشت. البته ممکن است که واقعا شوهرتان استرس داشته باشد و خسته باشد. در این صورت، او طی چند هفته به زندگی جنسی عادی خود باز می گردد.

علاقه زیاد او به رابطه جنسی نیز می تواند نشانه ای از رابطه باشد. اگر شریک زندگی تان با کسی که علاقه به آزمایش موقعیت های جدید دارد، رابطه برقرار می کند، و وقتی به خانه باز می گردد، آن موقعیت ها را با شما امتحان می کند. اگر شوهرتان همیشه در رختخواب محافظه کار بوده اما ناگهان می خواهد چیزهای جدید را امتحان کند، احتمال وجود دارد که همه به لطف یک اتفاق جدید باشد. غالباً وقتی فرد در یک رابطه جدید خیلی صمیمی می شود، تستوسترون خود را تقویت می کند و میل به داشتن رابطه جنسی بیشتر می کند.

10. سهوا نام دیگری را بر زبان می آورد:

شریک زندگی شما ممکن است سهواً در مکالمات خود نامی را بر زبان بیاورد، و این مسئله را روشن می کند که شخصی با این نام موضوع جدید مورد علاقه اوست و یکی از نشانه های خیانت شوهر است.

عکس العمل در برابر خیانت مردان:

قبل از اینکه با عصبانیت واکنش نشان دهید و تصمیم شتابزده ای بگیرید، نکات زیر را بررسی کنید تا بدانید در این مواقع چه کاری انجام دهید. مقاله نحوه برخورد با مرد خیانتکار هم می تواند به شما کمک زیادی کند.

 • برخی از شواهد را جمع کنید تا بتوانید وقتی او اتهامات شما را رد کرد با او مقابله کنید.
 • اگر او به شما گوش نمی دهد، به شخص دیگری اعتماد کنید که می دانید همسرتان از او حرف شنوی دارد.
 • با شوهر خود صحبت کنید و به او بگویید که اگر فورا این رابطه را متوقف نکند، برای طلاق اقدام خواهید کرد. در بیشتر موارد، این تهدید برای همسر شما برای قطع رابطه موثر است.
 • مشاوره زناشویی را امتحان کنید.
 • این که می فهمید که شوهرتان رابطه ای برقرار کرده است، فاجعه آور است. اما قبل از اینکه نتیجه گیری کنید، مطمئن شوید که برای واقعا رابطه ای وجود دارد. فقط هنگامی که متقاعد شدید که او واقعاً رابطه ای دیگر دارد، با او مقابله کرده و در مورد آن صحبت کنید.

آیا تا به حال خودتان این شرایط سخت را پشت سر گذاشته اید؟ نکات و تجربیات خود را در مورد شناسایی نشانه های خیانت شوهر و نحوه برخورد با یک شوهر خیانتکار را با ما به اشتراک بگذارید.

گروه مشاوره نیک همراه با مشاوره های حضوری، آنلاین و تلفنی همواره سعی در بهبود روابط زوجین و حل اختلافات آن ها داشته است.

021-28424894

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن

Privacy & Cookies Policy