رابطه با یک همسر نابالغ چگونه است؟

چگونه با یک همسر نابالغ رفتار کنیم؟

1 ۹۸۹

روابط سالم مبتنی بر ارتباط دو طرفه، توانایی بیان یا به اشتراک گذاشتن احساسات و همدلی است. با این حال، برخی از زوج ها ممکن است در بحث درباره مسائل جدی ازدواج یا به اشتراک گذاشتن احساسات دچار مشکل شوند. هر یک از زوجین ممکن است با تمسخر و یا طفره رفتن از مکالمات جدی خودداری کنند. این عدم درک احساسات خود و شریک زندگی، عدم همدلی و تمایل به برقراری ارتباط، می تواند نشانگر فقدان سلامت عاطفی در شریک زندگی باشد. چنین زوج هایی غالباً به عنوان خودخواه دیده می شوند و “من” را قبل از “ما” قرار می دهند. در این پست علائم یک همسر نابالغ را لیست کرده ایم.

علائمی که نشان می دهد یک همسر نابالغ دارید

عدم سلامت عاطفی می تواند فقدان درک احساسات شخصی، عدم توانایی در برقراری ارتباط و پردازش امور مربوط به رابطه و همچنین عدم همدلی و توانایی در درک احساسات عاطفی همسرتان را منعکس کند. نشانه هایی که در ادامه آمده است نشان می دهد همسرتان از نظر عاطفی نابالغ است.

1- تلاش برای به اشتراک گذاشتن و یا صحبت کردن در مورد احساسات خود:

یک شریک عاطفی نابالغ معمولا احساسات خود را به اشتراک نمی گذارد یا درباره آنها صحبت نمی کند و درک احساسات عاطفی برایشان بسیار دشوار به نظر می رسد. بنابراین، ممکن است هنگام مطرح کردن مباحث جدی گفتگو، از این امر طفره بروند.

2- نمی تواند در مورد آینده صحبت کند:

برای یک شریک عاطفی نابالغ، برنامه ریزی یا صحبت کردن درباره آینده شان دشوار است. به نظر می رسد آنها حتی نمی توانند تعهد خود را به کوچکترین چیزها نشان دهند و ترجیح می دهند در زمان حال زندگی کنند. حتی اگر آینده ای را با شما ببینند، ممکن است به اشتراک گذاشتن یا برقراری ارتباط با شما در مورد برنامه های بلند مدت مشکل باشد.

3- باعث می شود احساس تنهایی کنید:

یک رابطه باعث می شود درگیر دوست داشتن شوید. با این حال، با یک شریک عاطفی نابالغ، ممکن است احساس کنید که عدم صمیمیت عاطفی وجود دارد، زیرا قادر به ایجاد پیوند با او در سطح عمیق تری نیستید.

4- در مشکلات یا موقعیت های استرس زا کنار می رود:

وقتی شریک زندگی تان از نظر عاطفی در دسترس نباشد، ممکن است در هنگام مشکلات نتواند از شما حمایت کند. شما مطمئنا دوست دارید که شریک زندگی تان سنگ صبورتان باشد اما او ممکن است به بهانه های مختلف از شما فاصله بگیرد.

5- همه چیز را به صورت سطحی می بیند:

اگر احساس می کنید شریک زندگی تان حتی بعد از مدت طولانی در کنار هم بودن، پا به پای شما نیست، ممکن است نشانه این باشد که او قادر به تقویت روابط نیست. همچنین او بیشتر روابط سطحی را ترجیح می دهد. او ممکن است هنگام صمیمیت یا به اشتراک گذاشتن احساسات، احساس راحتی نکند. علاوه بر این، ممکن است محبت یا نزدیک شدن را دوست نداشته باشد.

همسر نابالغ
همسر نابالغ

6- مسئولیت پذیری ندارد:

یک بزرگسال بالغ مسئولیت به عهده می گیرد، اشتباهات خود را جبران می کند و سعی می کند آنها را اصلاح کند. با این حال، یک همسر نابالغ از مسئولیت پذیری خودداری می کند. او ممکن است نظرات شما را نادیده بگیرند و به سرزنش و دروغگویی متوسل شوند.

7- تدافعی است:

در یک رابطه سالم، هر دو شریک در ارائه انتقاد سازنده احساس راحتی می کنند. در مقابل، یک فرد نابالغ می تواند بیش از حد دفاعی شود یا کوچکترین چیزها را خیلی بزرگ کند.

8- رفتار خودخواهانه نشان می دهد:

زوجین مراقب یکدیگر هستند و مسئولیت های خود را با یکدیگر به اشتراک می گذارند. آنها “ما” را قبل از “من” قرار می دهند. از طرف دیگر یک شریک عاطفی نابالغ ممکن است رفتار خودخواهانه نشان دهد و همه چیز را برای خود بخواهد.

9- نارضایتی ایجاد می کند:

در زندگی زناشویی وقتی با یک مانع روبرو می شوید، همراه با شریک زندگیتان سعی می کنید آن را رفع کنید. با این حال، یک شریک عاطفی نابالغ ممکن است نسبت به مسائل ریز و درشت، ناراحت شود و دعوا کند، و اغلب نارضایتی ایجاد کند.

10- هیچ تلاشی برای مشارکت نمی کند:

آیا احساس می کنید که در زندگی تنها هستید و تمام تلاش ها در روابط بر دوش شماست؟ اگر شریک زندگی شما از نظر عاطفی نابالغ است، عشق و رابطه ممکن است یک طرفه باشد.

11- تعهد ندارد:

افرادی که از نظر عاطفی نابالغ هستند، نمی توانند تعهد داشته باشند. آنها نمی توانند یک رابطه را ادامه دهند و سابقه پایان دادن به یک سری از روابط کوتاه مدت را دارند.

12- دلسوزی فاقد شریک:

یک شریک نابالغ نمی تواند با شریک زندگی خود در زمان مشکلات عاطفی ابراز همدردی کند. ممکن است شما با چنین شریک زندگی احساس کم ارزشی و عدم حمایت کنید.

13- خیلی سریع خشمگین شوند:

افرادی که از نظر عاطفی نابالغ هستند ممکن است نتوانند انگیزه های خود را کنترل کنند و ممکن است با کوچکترین چیزها منفجر شوند. آنها ممکن است به کلمات توجه نداشته باشند و از الفاظ توهین آمیز استفاده کنند.

چگونه با یک شریک عاطفی نابالغ برخورد می کنید؟

اگر احساس می کنید شریک زندگی شما از نظر عاطفی نابالغ است، ممکن است نکات زیر را برای قوی تر کردن روابط خود امتحان کنید.

صحبت کنید:

با شریک زندگی خود در مورد چگونگی کار کردن به عنوان تیم برای غلبه بر مسائل، صحبت کنید. سعی کنید زیاد در مورد مسائل عاطفی حرف نزنید، که می تواند شریک زندگی تان دفاعی باشد.

اشتباهات و رفتارهای غیرمسئولانه را بپذیرید:

از عدم مسئولیت شریک زندگی خود احساس گناه نکنید و احساس گناه نکنید. او را متوجه کنید که اشتباهات خود را بپذیرد. در هنگام برقراری ارتباط با چنین موضوعاتی، مودب و در عین حال محکم باشید.

بلوغ عاطفی ایجاد کنید:

سعی کنید احساسات مثبت به اشتراک بگذارید. وقتی شریک زندگی شما کاری را برای شما انجام می دهد از او تقدیر کنید.

انتخاب زوج درمانی:

اگر تلاش شما نتیجه مثبتی نداشته باشد، ممکن است نیاز به زوج درمانی داشته باشید. این جلسات می تواند به شما در ایجاد حس ارتباط و صمیمیت عاطفی کمک کند. با این حال، شما ممکن است تلاش زیادی را برای متقاعد کردن شریک زندگی خود برای حضور در جلسات انجام دهید.

اگر می خواهید رابطه شما به یک تعهد طولانی مدت قوی تبدیل شود، برقراری ارتباط با او مهم است. بلوغ عاطفی و در دسترس بودن، سنگ بنای روابط شاد هستند. اگر احساس می کنید همسر نابالغ دارید، باید به عنوان یک تیم برای غلبه بر موانع زندگیتان تلاش کنید.

گروه مشاوره نیک همراه با مشاوره های حضوری، آنلاین و تلفنی نقش موثری در بهبود روابط زوجین و حل اختلاف زناشویی بر عهده دارد.

021-28424894

1 نظر
  1. محمد می گوید

    دقیقا نامزد من همیطوره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن

Privacy & Cookies Policy